Geri Giden Saat PDF Oku

29.03.2024
19
Geri Giden Saat PDF Oku

Geri Giden Saat PDF oku, PDF kitap depomuzda, Edward Page Mitchell tarafından kaleme alınan Geri Giden Saat isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 29.09.2021 dilinde ve 144 ebatında basılan ayrıca  The Clock That Went Backward sayfadan oluşan Geri Giden Saat kitabı 9786257442602 olarak yayınlanmıştır.  Geri Giden Saat kitabını Doğaç Yavuz numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Geri Giden Saat PDF Oku.

Geri Giden Saat PDF Oku

“Edward Page Mitchell, Amerika’dan çıkan en büyük bilimkurgu yazarlarından biri.” –Sam Moskowitz
 
“Bu öykülerin her biri ziyadesiyle ilgi çekici.” –Lester Del Rey
 
“Amerikan bilimkurgusunun kayıp devi” olarak tanımlanan, yazdıklarının çoğunu New York’taki The Sun gazetesinde imzasız olarak yayımlayan Edward Page Mitchell, bir çok hususta ilklerin yazarı. Geri Giden Saat ise yazarın en seçkin bilimkurgu öykülerinin bir araya getirildiği, özgün bir öykü derlemesi.
 
Bilimkurgunun en büyük yazarlarından birisi olan H.G. Wells’e de ilham olduğu düşünülen Edward Page Mitchell bunun yanı sıra döneminin en başarılı gazetecilerinden biridir. Öyküleri unutulmaya yüz tutmuş olsa da 1973’te bilimkurgu tarihçisi Sam Moskowitz’in titiz çalışması ve paylaşımı yaptığı geniş bir şekilde bir derlemeyle hak ettiği ilgiyi görmeye başlamıştır.
 
Sevdiği kadınla evlenebilmek için matematiğin sınırlarında gezinmek zorunda kalan bir genci anlatan “Takipomp”, bilimsel bir zaman sonucu görünmez kalan bir adamın trajedisini gözler önüne seren “Kristal Adam”, bir zaman makinesini konu alan ilk öykü olan “Geri Giden Saat”, bu derlemedeki öykülerden yalnızca birkaçı.
 
Zaman yolculuğu, androidler, zihin transferi, bilgisayarlar… Geri Giden Saat’in sayfalarında bilimkurgu tarihinin derinliklerinden gelen ilklere şahit olacaksınız.
 
Geri Giden Saat, bilimkurgunun ilk kıvılcımları.
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.