Gökkandil PDF oku indir

24.02.2024
37
Gökkandil PDF oku indir

Gökkandil PDF oku indir, PDF kitap depomuzda, Hakan İlhan Kurt tarafından kaleme alınan Gökkandil isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 9786254081057 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatında basılan ayrıca  TÜRKÇE sayfadan oluşan Gökkandil kitabı 79 olarak yayınlanmıştır.  Gökkandil kitabını 27.05.2021 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Gökkandil PDF Oku.

Gökkandil PDF Oku

İnsanın sahip olduğu ışığı kim söndürebilir, hangi kuvvet onu yerle yeksan edebilir? Gece son karanlığı ile günün ilk ışıklarını selamladığında havadaki umut kokusunu kim yok edebilir? İnsanın, insanı sarhoş eyleyen güzelliği nasıl dile gelebilir? Bizler tüm bu sorulara yanıt bulmaya çalışırken Hakan İlhan Kurt, Gökkandil isimli eseriyle bizleri selamlıyor.
 
Şair, Gökkandil eseriyle zaman atlasına bir mürekkep daha akıtmakla birlikte bizlere sevginin eşsiz lezzetini bir kez daha tattırıyor. Sayfaları aralarken mısralar, gecelerimizi ışıl ışıl aydınlatan bir kandil oluyor, çocukluğumuzdan deli dolu çağlarımıza değin kendi anılarımızda yolculuğa çıkarıyor. Gündem yorgunluğundaki göz kapaklarımızın altında bizlere baharı ve ilkyazı yaşatıyor. Hulasa Gökkandil, bir hüviyetin yüklediği sorumluluğu aşk sarhoşluğu ile harmanlayıp önümüze seriyor.
 
Hakan İlhan Kurt, bu eserinde şiirin olmazsa olmazı Türk söz sanatlarını ve Türk şiir dilinin sözcüklerini özenle seçerek yeniden edebiyatımıza taşıyor. Köklü bir edebiyatın ürünü olan bu eser, içerdiği anlam ve heyecan zenginliği yönünden da ruh dünyamızı aydınlatıyor.
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.