Gürültülü Birkaç Saat / Bütün Eserleri-3 PDF oku indir

23.02.2024
41
Gürültülü  Birkaç Saat / Bütün Eserleri-3 PDF oku indir

Gürültülü Birkaç Saat / Bütün Eserleri-3 PDF oku indir, PDF kitap depomuzda, Muzaffer Buyrukçu tarafından kaleme alınan Gürültülü Birkaç Saat / Bütün Eserleri-3 isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 9786052980408 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatında basılan ayrıca  TÜRKÇE sayfadan oluşan Gürültülü Birkaç Saat / Bütün Eserleri-3 kitabı 376 olarak yayınlanmıştır.  Gürültülü Birkaç Saat / Bütün Eserleri-3 kitabını 05.01.2017 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Gürültülü Birkaç Saat / Bütün Eserleri-3 PDF Oku.

Gürültülü Birkaç Saat / Bütün Eserleri-3 PDF Oku

2006 senesinde aramızdan ayrılan edebiyatımızın mühim ismi Muzaffer Buyrukçu’nun bütün eserleri Kırmızı Kedi’de. Sait Faik, Yunus Nadi ve Haldun Taner gibi mühim edebiyat ödüllerini kazanan Buyrukçu’nun, işçilerin ve işsizlerin, serserilerin ve kabadayıların, ev kadınlarının ve fahişelerin, sakatların ve delilerin, toplumda ve hatta edebiyatta pek görünmeyen bireylerin öykülerini anlatmadaki ustalığı, yakında zamandan tanıdığı karakterleri ve öykülerini son derece özgün bir üslupla kurgulamasında yatar.
 
Muzaffer Buyrukçu’nun 1969 senesinde okuruyla buluşan ilk romanı Gürültülü Birkaç Saat, tıpkı öyküleri gibi edebiyatımıza yeni bir soluk getirmiştir. Bu romanında, bir önceki öykü kitabı Bulanık Resimler’de olduğu gibi, son derece dinamik bir kurguyu, geri dönüşler ve psikolojik çözümlemeler eşliğinde tek bir mekâna sığdırır Buyrukçu: Soğuk bir kış akşamı meyhanede buluşan bir grup arkadaşın aralarındaki ilişki git gide elektriklenmektedir. Arkadaşlık kavramını, başta toplumsal ve politik yönleriyle olmak üzere tüm boyutlarıyla ele alan Gürültülü Birkaç Saat, yazarın bunun yanı sıra ilk ciddi çıkışını sağlamış, Kemal Tahir gibi ustalar tarafından övgüyle karşılanmıştır.
 
 
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.