Güz Klasiği PDF oku indir

12.02.2024
36
Güz Klasiği PDF oku indir

Güz Klasiği PDF oku indir, PDF kitap depomuzda, Cevat Akkanat tarafından kaleme alınan Güz Klasiği isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 9786254125140 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatında basılan ayrıca  TÜRKÇE sayfadan oluşan Güz Klasiği kitabı 62 olarak yayınlanmıştır.  Güz Klasiği kitabını 19.10.2021 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Güz Klasiği PDF Oku.

Güz Klasiği PDF Oku

Güz Klâsiği kitabıyla, sararan bir mehtabı gölgeliyor Cevat Akkanat. Yüreğimizi burkan bir hüzünle iç içe geçiyoruz. Bu serüven, şairle birlikte okuru da alıp götürüyor götüreceği yere. Okurun iç dünyası ile dış dünyası arasında köprü kuran bir karanfil destesi. Dahası, geçmiş ve gelecek arasındaki bir uzaya konuşlanmış tampon bir bölgeye götürüp koyuyor müşterisini. Orada her bir okur kendi filminin başrolünü oynayabilir.
Diğer yandan, şairin kendisiyle olan sosyal mesafesini imliyor Güz Klâsiği. Kurduğu ter ü taze oyun ve imgelerle, şiirsel söyleyişine nakşettiği edalardaki safiyetiyle, iç evrenlere ferahlık veren duygusal değerleri ve anlamsal genişlemelere kapı aralayan geleneksel bağlamlarıyla…
Somutlaştırmak olabilecek olmasa da, deneyelim:
“şiir lüzumsuzdur su verin bize
Bırakın sözü tenimize aşk serin”

Osman AKTAŞ

PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.