Harezmşahlar PDF Oku

18.03.2024
37
Harezmşahlar PDF Oku

Harezmşahlar PDF oku, PDF kitap depomuzda, Prof. Dr. Aydın Taneri tarafından kaleme alınan Harezmşahlar isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 9786057931399 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatında basılan ayrıca  TÜRKÇE sayfadan oluşan Harezmşahlar kitabı 152 olarak yayınlanmıştır.  Harezmşahlar kitabını 18.03.2024 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Harezmşahlar PDF Oku.

Harezmşahlar PDF Oku

Elinizdeki bu çalışmada Celâleddin Harezmşah ve zamanı ve Harezmşahlar devlet teşkilâtı gibi konular yanında Harezmşahlar Devleti’nin kuruluşundan Alâeddin Muhammed’e kadar olan siyasî ve askerî olaylar bulunmaktadır. Harezmşahların kullandıkları unvan, bayrak, sikke, taht, nevbet, tuğ vb. ile hükümdarın maiyeti, kabul merasimleri, saray âdetleri, hükümet teşkilâtı, vezirin görevleri ile ilgili bilgiler verilmektedir. Sosyal sınıflar, dinî hayat, ilim, sanat, musiki ve edebiyat alanlarında ortaya konulan yeni gelişmeler eserin önemini arttırmaktadır.
    
Bu kitap aracılığıyla Büyük Selçuklu ve Irak Selçuklu devletlerinin vârisi olan, Cumhurbaşkanlığı forsunda siyah bayraklarıyla temsil edilen Harezmşahlar ile ilgili yeni ve doğru bilgilere ulaşacaksınız.
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.