Hasan Mellah Yahut Sır İçinde Esrar (Cep boy) (3 Cilt) (Tam Metin) PDF oku indir

12.02.2024
38
Hasan Mellah Yahut Sır İçinde Esrar (Cep boy) (3 Cilt) (Tam Metin) PDF oku indir

Hasan Mellah Yahut Sır İçinde Esrar (Cep boy) (3 Cilt) (Tam Metin) PDF oku indir, PDF kitap depomuzda, Ahmet Mithat Efendi tarafından kaleme alınan Hasan Mellah Yahut Sır İçinde Esrar (Cep boy) (3 Cilt) (Tam Metin) isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 30.06.2021 dilinde ve Karton Kapak ebatında basılan ayrıca  9786257572194 sayfadan oluşan Hasan Mellah Yahut Sır İçinde Esrar (Cep boy) (3 Cilt) (Tam Metin) kitabı TÜRKÇE olarak yayınlanmıştır.  Hasan Mellah Yahut Sır İçinde Esrar (Cep boy) (3 Cilt) (Tam Metin) kitabını Hüsniye Koç numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Hasan Mellah Yahut Sır İçinde Esrar (Cep boy) (3 Cilt) (Tam Metin) PDF Oku.

Hasan Mellah Yahut Sır İçinde Esrar (Cep boy) (3 Cilt) (Tam Metin) PDF Oku

Hasan Mellah yahut Sır İçinde Esrar, Ahmet Mithat Efendi’nin ilk romanıdır. Ahmet Mithat Efendi’nin 1875 senesinde Rodos’ta sürgündeyken yazdığı bu roman, Alexander Dumas’nın Monte Kristo Kontu adlı eserine nazire olarak kitap haline getirişmiştir.. Modern romanın Osmanlı’daki ilk emsallarinden olan bu eser, yayımlandığında çok ilgi görmüş, takdirle karşılanmıştır. Romanda, Hasan Mellah ve etrafındaki karakterlerin macera dolu yaşamları, Akdeniz dekoru içindeki kovalamacalar, korsanlar ve gemicilerin mücadeleleri iç içe geçmiş hikâyeler şeklinde anlatılmaktadır.
Ahmet Mithat Efendi bu ilk romanında bi hayli enteresan bir anlatım yöntemi geliştirmiş, âdeta bugünkü post-modern anlatım metotlarınin ilk denemelerini yapmıştır.  Bunun bunun yanında Hasan Mellah’ı okuyan bir okur kimi zaman bir meddah yahut bir gölge oyunu içinde, kimi zaman da çağdaş bir romanın satırları arasında gezindiği zannına kapılır.
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.