Henry Kissinger’ın Reel Politika Kariyeri PDF Oku

25.03.2024
17
Henry Kissinger’ın Reel Politika Kariyeri PDF Oku

Henry Kissinger’ın Reel Politika Kariyeri PDF oku, PDF kitap depomuzda, Bhaskar Sunkara Rene Rojas Jonah Walters tarafından kaleme alınan Henry Kissinger’ın Reel Politika Kariyeri isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 25.03.2024 dilinde ve Karton Kapak ebatında basılan ayrıca  9786259439914 sayfadan oluşan Henry Kissinger’ın Reel Politika Kariyeri kitabı TÜRKÇE olarak yayınlanmıştır.  Henry Kissinger’ın Reel Politika Kariyeri kitabını Orhan Efe Özenç numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Henry Kissinger’ın Reel Politika Kariyeri PDF Oku.

Henry Kissinger’ın Reel Politika Kariyeri PDF Oku

“İyiler Erken Ölür” vecizesi hepimizin malumudur; ‘ABD’ ve ‘Dışişleri’ denilince yakın tarihte akla gelen ilk isim mertebesindeki Henry Kissinger da 100 yıllık ömrünü tamamlayıp öldü, ama kanla özdeşleşmiş manevi mirasının varlığı hâlen sürüyor.

Eğer Amerikan dış politika kurumu büyük bir kaleyse, Henry Kissinger da onun burçlarında dolaşan bir heyulaydı. Yarım yüzyıl boyunca savaş odalarında ve basın toplantılarında hep hazır ve nazır bir figür olarak Amerikan imparatorluğunun büyüme sancılarına çobanlık etti. Birçok savaş zıtı aktivist için Kissinger, Amerika’nın ahlaktan nasibini almamış reel politika alışkanlığını müthişen temsil ediyordu. Bürokrasiye ve statükoya meydan okuyup Soğuk Savaş’ın en buhranlı senelerında dünyanın eksenini değiştirmeyi de bu düşünce yapısıyla başarmıştı.

Kissinger’ın yarattığı ve hâlen içinde yaşadığımız dünya, ideal yatırım koşullarının silahların namlusundan çıktığı teamülleri benimsiyor. Bugün, emperyal ABD ve kapitalizmin hegemonyası, şuana dek icat edilmiş en kuvvetli ordular tarafından destekleniyor. Bu kitap, sistemi insana, elitizmi genele yeğ tutan Kissinger’ın gezegenin dört bir yanındaki kaotik yörüngesini takip ediyor ve bu abidevi diplomatın reel politikayla bezeli kariyerinin her bir coğrafyada halkların kaderine hangi yollarla şerh düştüğünü, gerekli tüm satır başlarını kapsayarak okurlarına sunuyor. Bunun yanı sıra onun tefekkür ve eylem metotlarınin her birini ve şimdilerdeki izdüşümlerini, küresel siyasete bilfiil damga vurduğu ibretlik emsaller üzerinden bütün çıplaklığıyla izah ediyor.

PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.