İlhanlı Devleti’nin İktisadi Hayatı PDF Oku

25.03.2024
42
İlhanlı Devleti’nin İktisadi Hayatı PDF Oku

İlhanlı Devleti’nin İktisadi Hayatı PDF oku, PDF kitap depomuzda, Hüsniye Koç tarafından kaleme alınan İlhanlı Devleti’nin İktisadi Hayatı isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 9786253962388 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatında basılan ayrıca  TÜRKÇE sayfadan oluşan İlhanlı Devleti’nin İktisadi Hayatı kitabı 352 olarak yayınlanmıştır.  İlhanlı Devleti’nin İktisadi Hayatı kitabını 25.03.2024 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. İlhanlı Devleti’nin İktisadi Hayatı PDF Oku.

İlhanlı Devleti’nin İktisadi Hayatı PDF Oku

İlhanlı iktisat tarihi incelemeleri, İran Moğollarının geleneksel kültürlerini terk etmeden kadim İran geleneği ile harmanlayarak kişiyina münhasır bir mali sistem oluşturduklarını göstermektedir. Moğollar izledikleri yayılmacı politikanın bir sonucu olarak kısa bir sürede genişleyen hâkimiyet alanları aracılığıyla Türk ve Çin maliye uzman kişilerından aldıkları destek alarak bozkır kültürüne uygun bir mali sistem oluşturmuşlardır. İlhanlı hanları ise ataları yoluyla edindikleri tecrübeler hâkimiyet kurdukları bölgelerin mirasçısı olarak bir sistem oluşturmuşlardır. Pek çok etkileşim sonucu oluşturdukları bu sistem başka devletlere de örnek olmuştur. Bunun bunun yanında Anadolu mali sistemi İlhanlı Devleti’ni örnek alarak oluşturulmuş ve yüzseneler boyunca kullanılmıştır.
 
Elinizdeki bu eser bir tarihçinin bakış açısı ile İlhanlılardan günümüze ulaşmış belgeler ve bu konu ile alakalı yapılmış özgün çalışmalardan hareketle İlhanlı iktisadi yaşamını anlama ve anlatma gayreti ile kitap haline getirişmiştir.. İktisat bilimcilerinin de vurguladığı gibi iktisat yalnızca muhasebe odaklı ele alınması gerekli bir bilim değil bunun yanı sıra kültürün de konusudur. Bu nedenle çalışma yalnızca hesap-hendese odaklı değil devlet siyasetini de merkeze alarak hazırlanmıştır.
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Gaziantep Oto Kiralama
Gaziantep Havalimanı Transfer
Gaziantep Oto Kiralama