İlerleme ve İslam PDF Oku

07.05.2024
14
İlerleme ve İslam PDF Oku

İlerleme ve İslam PDF oku, PDF kitap depomuzda, Ömer Demir tarafından kaleme alınan İlerleme ve İslam isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 9786057629920 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatında basılan ayrıca  TÜRKÇE sayfadan oluşan İlerleme ve İslam kitabı 278 olarak yayınlanmıştır.  İlerleme ve İslam kitabını 06.05.2024 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. İlerleme ve İslam PDF Oku.

İlerleme ve İslam PDF Oku

Bu kitap, esas itibariyle birey ve toplum yaşamını yönlendiren kaidelerin nasıl oluştuğu ve değiştiği, yaşadığı dönemin kaidelerindan tatmin olmayanların önlerindeki gerçekçi alternatiflerin nasıl belirleneceği üzerinde düşünmeyi konu ediniyor. Bunu da kalkınma ve ilerleme merkezli bir alt alana odaklanarak yapmayı deniyor.
Kalkınma, diğer herkes için olduğu kadar dünya nüfusunun dörtte birini oluşturan Müslümanlar için de her dönem mühim gündem maddelerinden biridir. Lakin şimdilerde bunun git gide artan bir öneme kavuştuğunu aktarabiliriz. Öneminin giderek artmasının sebebi, hem şimdilerde ekonomilerin yaşamın diğer yönlerini de sürükleyen merkezi bir konum elde etmesi hem de dünyayı nasıl anlamalı ve daha iyi nasıl yaşamalı sorularına verilen yanıtların net birer izdüşümünü taşıyor olmasıdır.
Eser, konunu çok değişik yönlerinin olduğunu ortaya koyarak bu gibi konularda basit formül yahut yanıtların ne kadar tehlikeli olduğunu anlamamıza katkıda bulunmayı amaçlıyor.
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.