İndiragandi PDF oku indir

23.02.2024
48
İndiragandi PDF oku indir

İndiragandi PDF oku indir, PDF kitap depomuzda, Cem Sancar tarafından kaleme alınan İndiragandi isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 9786059559515 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatında basılan ayrıca  TÜRKÇE sayfadan oluşan İndiragandi kitabı 360 olarak yayınlanmıştır.  İndiragandi kitabını 09.02.2018 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. İndiragandi PDF Oku.

İndiragandi PDF Oku

Büyük Marmara Depremi ve tsunaminin yıkıp kül ettiği bir şehir, toptan özelleştirilip adına Hindi A. Ş. adı verilen bir devlet ve parçalanmış bir topluluk…
Dazlak kafalı yoksuller, direnişçi dervişler, Mevlevîler, Nakşîler, Melâmîler, Kalenderîler. Kızılderililer, Zenciler, bin kunduzlar, aç köpekler, Karakafalar, Şems-i Tebrizî talebeleri, arızalar, kalbi kırıklar, anarşistler, sınıfsızlar, yaralı ruhlar, hüsranın evlâtları…
İndiragandi, İstanbul’un geleceğindeki sosyo-kültürel yapıyı; din, adalet, özgürlük, eşitlik gibi temel insanî meseleleri edebiyatımızda benzeri olmayan bir üslûpla işleyen mistik bir distopya.
 
“İstiklâl Caddesi’nde ayrıcalıklı sarışınlar, plâtinler, beyaz tenliler tırım tırım dolanırken, dar sokakların başındaki robocoplar; kara kafalı, esmer, hırpanî ve doğuştan şüpheli olduklarına inanılan insanlara silâhlarını doğrultmuş, ellerini duvara dayatmış arama yapıyor, kimliklerini kontrol ediyorlar, uygun olmayanları geri çeviriyorlardı. Pasaportların, serbest geçiş belgelerini Hindi AŞ dağıtmaktaydı. Şirketin katılımcısı değilsen işin zordu. İstanbul’un her yerine öyle elini kolunu sallayarak giremiyordun. Hele bir de esmersen, karakafaysan, zaten ‘Kafadan’ kaybetmişler sınıfındaydın.”
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.