İnsanın Anlam Arayışı PDF indir

27.10.2023
101
İnsanın Anlam Arayışı PDF indir

İnsanın Anlam Arayışı PDF indir, PDF kitap depomuzda, Viktor Emil Frankl tarafından kaleme alınan İnsanın Anlam Arayışı isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 19.5 cm ebatında basılan ayrıca  170 sayfadan oluşan İnsanın Anlam Arayışı kitabı Karton Kapak olarak yayınlanmıştır.  İnsanın Anlam Arayışı kitabını 9786054054206 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. İnsanın Anlam Arayışı PDF Oku.

İnsanın Anlam Arayışı PDF indir

20. yüzyılın ileri gelen psikiyatrlarından Viktor Frankl, otuzun üzerinde yabancı dile çevrilen ve bütün dünya çapında 12 milyondan fazla satan İnsanın Anlam Arayışı’nda, kurucusu olduğu logoterapinin ilkelerini, İkinci Dünya Savaşı sırasında bir toplama kampındaki tecrübeleri eşliğinde ifade etmektedir.
Okurlar, Frankl’ın tasvir ettiği toplama kampının, dünyayı daha büyük bir hapishane olarak kavramamızı sağlayacak göz alıcı bir metafora dönüştüğünü fark edecektir. Gasset, Heidegger ve Sartre’dan aşina olduğumuz düşünceler ışığında, varoluşun çetin koşullarında “anlam”ı keşfetmemize yardım edecek süreci anlatan Frankl, “İnsanı insan yapan nedir?” sorusuna da yanıt vermeye çalışıyor…

“Gerçekten ihtiyaç duyulan şey, yşama yönelik tutumumuzdaki temel bir değişmeydi. Yaşamdan ne beklediğimizin gerçekten mühim olmadığını, asıl mühim olan şeyin yaşamın bizden ne beklediği olduğunu öğrenmemiz ve dahası umutsuz insanlara öğretmemiz gerekiyordu. Yaşamın anlamı ile ilgili sorular sormayı bırakmamız, bunun yerine kendimizi yaşam tarafından her gün, her saat sorgulanan birileri olarak düşünmemiz gerekirdi. Yanıtımızın konuşma veya meditasyondan değil, doğru eylemden ve doğru yaşam şekilinden oluşması gerekiyordu. Nihai anlamda yaşam, sorunlara doğru çözümler bulmak ve her birey için kesintisiz olarak koyduğu görevleri yerine getirme sorumluluğunu almak manasına gelmektedir.”

İnsanın Anlam Arayışı Kitap Özeti

PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.