İnsanlığımı Yitirirken PDF indir Oku

27.10.2023
87
İnsanlığımı Yitirirken PDF indir Oku

İnsanlığımı Yitirirken PDF indir, PDF kitap depomuzda, Osamu Dazai tarafından kaleme alınan İnsanlığımı Yitirirken isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. Ningen Şikkaku (人間失格) dilinde ve Karton Kapak ebatında basılan ayrıca  9786258401479 sayfadan oluşan İnsanlığımı Yitirirken kitabı TÜRKÇE olarak yayınlanmıştır.  İnsanlığımı Yitirirken kitabını 28.12.2022 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. İnsanlığımı Yitirirken PDF Oku.

İnsanlığımı Yitirirken PDF indir

“… Ben hâlâ, ölmeyi bile becerememiş utanmaz, aptal bir hayaletten, ‘yaşayan bir cesetten’ başka bir şey değildim.” 
 
Yirminci yüzyıl Japon edebiyatının ileri gelen yazarlarından, sıradışı yaşamıyla da ünlü Osamu Dazai, intiharından hemen önce bitirdiğı, Japonya’nın en fazla okunan romanlarından İnsanlığımı Yitirirken’de topluma dahil olmayı beceremeyen, her şeyi eline yüzüne bulaştıran, etrafındaki herkesi hayal kırıklığına uğratmaya mahkûm bir ötekinin acıklı hikâyesini anlatıyor.
 
Dazai’nin yaşamıyla çokça paralellik taşıyan romanda, kendini çocukluğundan beri bir başarısızlık abidesi olarak gören, aristokrat bir ailenin oğlu Oba Yozo hem evde hem de okulda büründüğü “soytarı” karakteri ile yaşamaya çalışır. Bir itiraf niteliğindeki üç bölümden oluşan anıtında alkolizmle, geyşalarla, sonuçsuz kalan intiharlarla dolu, “utanç” yüklü yaşamının günahını çıkarır.
 
İnsanlığımı Yitirirken, Osamu Dazai’nin uzun senelera yayılan edebi intihar mektubunun son bölümü.

İnsanlığımı Yitirirken Kitap Özeti

PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.