İs Serisi 5 Kitap Takım (Karton Kapak) PDF oku indir

24.02.2024
41
İs Serisi 5 Kitap Takım (Karton Kapak) PDF oku indir

İs Serisi 5 Kitap Takım (Karton Kapak) PDF oku indir, PDF kitap depomuzda, Binnur Şafak Nigiz tarafından kaleme alınan İs Serisi 5 Kitap Takım (Karton Kapak) isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 8789851029874 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatında basılan ayrıca  TÜRKÇE sayfadan oluşan İs Serisi 5 Kitap Takım (Karton Kapak) kitabı 2800 olarak yayınlanmıştır.  İs Serisi 5 Kitap Takım (Karton Kapak) kitabını 23.01.2024 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. İs Serisi 5 Kitap Takım (Karton Kapak) PDF Oku.

İs Serisi 5 Kitap Takım (Karton Kapak) PDF Oku

TÜNEL – İS SERİSİ 1
İs Tanyel başarılı bir konservatuvar öğrencisidir. Sahnedeki başarısının devamlılığını sağlayabilmek uğruna adının önüne yerleştirilen bir çok kötü sıfatı umursamaz.
Henüz daha lise senelerındayken, adının karıştığı kötü söylentiler geçmişine ait bir canavar gibi onu bugününe kadar takip etse de dimdik durarak, aşk olarak gördüğü tiyatro için her türlü dedikodu ve iftiraya kulak tıkar.
İs’i diğerlerinden ayıran yaşadıkları, onun kendini kötü bir insan olarak kabul edip, kötü bir insan olarak yaşadığına ikna ettirir. Aslını söylemek gerekirse İs, annesi tarafından ilgiden yoksun büyümüş, babası tarafından çok ufak yaşlarda bir çocuk parkında terk edilmiş, yine ufak yaşlarda erkeklere olan güvenini kaybetmiş ruhu kanayan ufak bir kız çocuğudur.
Peki aslında çok ufak yaşlarda erkeklere olan güvenini kaybetmesinin asıl sebebi nedir?
Bir gün bir yabancının yaşamına yaptığı ani girişle, zaten ağır kan kaybetmiş yaşamında hiç beklenmedik değişiklikler oluşmaya başlar. Peki bu yabancı kimdir? Ve her şeyden mühimsi İs neden bu yabancıyı hiç sorgulamadan yaşamına kabul etmiştir?
 
Şeytan kanadımın arasındaydı.
Şeytan kanadımın altındaydı.
Ben ağlıyordum.
            Şeytan da benimle birlikte ağlıyordu.
            İçimdeki bu yangına rağmen nasıl oluyordu da kemiklerim hâlâ küle dönmüyordu?
       Yer yerinden oynuyordu, tüneller dağların kalbine çöküyordu, Otobüsün içinde evlerine gidenler de vardı, bir bilinmezliğe doğru yol alanlar da…
Hepsi aynı tünelin içinde ölüyordu.
 
NEHİR – İS SERİSİ 2
İs, oynadığı piyesteki kendini bir türlü göstermeyen Mantus kişiliğinin kim olduğunu merak etmektedir. Mantus’un yakında zamanda oyuna katılacağını öğrenen İs, Mantus’u beklerken yaşayacaklarından bihaberdir. Sırların ağır ağır açığa çıkmaya başlaması ve yeni bireylerin yaşamına ayak basmasıyla birlikte İs artık çok değişik bir insana dönüştüğünü fark eder. Korhan’ın ondan sakladığıbüyük bir şey mevcuttur, fakat bu nedir? Şüphenin, güven denizine dökülmesiyle suyun renginibulandırması üzerine, İs kendini bir çıkmazda bulacaktır.
Aşk ise tüm bu bulanıklığa rağmen onun için hâlâ en berrak olandır.
Serinin ikinci kitabında, düğümler çözülmeye, yalanların gölgesi silinmeye başlıyor.
 
Bu bana bıraktığı kaçıncı yara iziydi?
Buz gibi olmuş ellerime rağmen avuçlarımda şeytanın kanatlarından akan ateşi
taşıyormuşum gibi hissediyordum. Ateşin kavurduğu avuçlarımın ikisini de soğuğun bıçak gibi dikildiği demir parmaklıktan yapılma büyük kapıya bastırdım, kapıyı ittim, adeta göğsümün altındaki kalbi de boğazıma doğru itiyordum aynı yanan avuçlarımla.
Suyun kalp atışlarını duyuyordum. Suyun nefesini hissediyordum.
Suyun beni takip ettiğini biliyordum. Sağlam bastığım adımlarımın taşıdığı
o titreyen ruhumun elleri şimdi kalbimdeydi; kalbimin atışları ilk defa bu kadar sessizdi.
 
GÜNEBAKAN – İS SERİSİ 3
Her şeyin açıklığa kavuşmasıyla birlikte İs, duygusal olarak toparlanmanın yolunun uzaklaşmaktan geçtiğini düşünür. Artık yeni bir şehre, ciğerlerini yakacak yeni bir nefese ihtiyaç duymaktadır. Lakin bilmediği bir şey mevcuttur, nereye giderse gitsin, geçmiş geçmeyecektir ve onu bir hayalet gibi takip etmeye sürecektir. Korhan bir gölge gibi İs’i izleyip onu geri isterken, İs aşk ve gurur arasındaki o çizgide arafta kalmıştır. Serinin üçüncü kitabında çözülen tüm düğümler bir kez daha bir araya geliyor ve aşk, yalanlar ile gerçeklerin sarmaşığına takılıp kördüğüm oluyor.
 
Sustuğum her kelime kurşun olup zihnimden kalbime yağarken aynadaki yansımama gülümsedim. Yalanları kusan bir adamın gerçekleri saklayan ufak kızı olarak bitirdiğim bir gecenin sabahına, yine o adamın kilitli kafesinden ayağına bağladığı bir yalanla anahtarı bile olmadan çıkan kekliği olarak uyanmıştım.
Onu seviyordum, onu sevdiğim için kalbimi affedemiyordum. Devam edecektim. Yel değirmenlerinin boş arazilerde dönmeye devam ettiği gibi devam edecektim; başım dönecekti ama
devam edecektim. Devam edecektim. Bir çocuğun attığı ilk adımdan sonra düşüp yine de tekrar koltuğun kenarlarına tutunarak kalkıp adım atmaya devam ettiği gibi devam edecektim; ayaklarım beni taşımayacak, dizlerimin üzerine düşecektim ama devam edecektim. O kadar devam edecektim ki, kimse benim kadar devam edemeyecekti.
 
İKİZALEV – İS SERİSİ 4
Birbirilerini geride bırakmak zorunda olduklarına inanan İs, Korhan ile aralarındaki bağın kopmasının imkânsız olduğunu fark ettiğinde bir şansları daha olabileceğine inanır. İs, yeniden deneyebilmeleri için bir şart koşmuştur, zamanı geldiğinde Korhan’a bir soru soracaktır ve alacağı yanıt, ikisinin kaderini belirleyecektir. Korhan, aşk ve geçmiş arasındaki o saç teli kadar ince çizgide İs’i kaybetmemek için savaşırken, ikisi de kapıda onları bekleyen daha büyük bir fırtına olduğundan bihaberdirler.
Serinin dördüncü kitabında düğümler alevlere dönüşüyor ve ruhların çıra gibi yanacağı büyük bir yangın başlıyor.
 
Ağlıyordum. Çünkü onsuz kalacaktım, artık bunu biliyordum. Onsuz kalmaktan korkuyordum, belki de bunun için ağlıyordum. Onu bu kadar çok sevdiğim için ağlıyordum.
Üzerimde bir tabut kapağı gibi duruyordu; adeta o benim mezarımdı, ölümümdü; ama o benim var oluşumdu.
Bakışlarının ağırlığını hissettiğim anda gözlerim aralandı. Karanlığın hüküm devam ettiği odanın içinde parlayan bir çift lezâ yeşili göz ruhuma sızdığında, gözyaşlarım şiddetlendi.
Gözyaşlarımın şiddetlenmesi onu daha da büyük bir acının kollarına itmiş gibi beni tuttu. Kollarının arasında, o bir tabut kapağı gibi üzerime kapanmışken altında öylece uzandım ve yalnızca ağladım. Bana dokundu, tuttu, sarıldı, üzerime gök gibi gerildi ve o da benimle birlikte ağladı.
 
DALUYKU – İS SERİSİ 5
Yaşanan felaketin ardından, tehdit altında olduklarını hisseden Korhan, İs’i koruyabilmek için onu Mardin’e götürmeye karar verir. Zaman tünelinin içinde ilerleyip yaşanan eski anılara yeniden dokundukları bu sürede Mardin onların yaralarını iyileştirecek merhem olabilecek midir?
Kaos büyük bir hızla onlara doğru yaklaşırken, aşkları bu kaosun içinde tek parça kalabilmeleri için kalkanları hâline gelir ama İs için öğrendiği yeni bir gerçekle birlikte zorlu bir zaman başlamak üzeredir. Serinin veda kitabında, karanlık tüm gökyüzünü kaplıyor ve şafağın, güneşi doğurmak için geceye meydan okuduğu bir savaş başlıyor.
 
“Sevgili Mantus,” diye fısıldadım. “Her evrende mutlak surette seni bulmanın bir yolunu ararken ben, sen beni mahvetmek için orada olacaksın ve yine, yeniden ben, senin tarafından mahvedilmenin mağduruyken bile sana âşık kalacağım.” “Çünkü,” dedik aynı anda. “Aynı ruhtan yaratılanlar,” diye devam ettik aynı anda. Yeniden bir arada konuştuk. Bu son nefesimizdi. “Sonsuz bir döngüde, sürekli olarak birbirlerine çarpacaklardır.”
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.