İskender Fahreddin «Fizyonomi PDF Oku»

03.02.2024
46
İskender Fahreddin «Fizyonomi PDF Oku»

İskender Fahreddin Fizyonomi PDF Oku, PDF kitap depomuzda, İskender Fahreddin Fizyonomi tarafından kaleme alınan İskender Fahreddin Fizyonomi isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık.

İskender Fahreddin Fizyonomi PDF Oku

İskender Fahreddin «Fizyonomi» pdf indirYazar(lar) İskender Fahreddin
Kategori(ler) Psikoloji
Yıl 2023
Sayfa 288

Fizyonomi kitabı için yayına giren açıklama ve basıl bülteni

“Hile ve desisenin medeniyetle birlikte ilerlediği bu asırda yaşayanlar, hayatta tanışıp görüştükleri kimselerin mizaç ve şahsiyetlerini rahatlıkla anlayabilmeleri için mutlaka bir ilm-i sima kitabını gözden geçirmelidirler. Bu ilim −yüzde elli nispetinde isabetle dahi olsa− insana, muhatabının maskesini indirmesine yardım eder.”
Prof. Dr. Reiss

“İnsanların eşkâlinden kişiliklerini okuyabilmek için evvela o bireylerin eşkâlini tespit etmenin usullerini bilmek lazımdır. İnsanların eşkâlini tespit etmek, tıp ilminde hastalığı teşhis etmeye benzer.”
Prof. Brayton

İnsanların suretlerinden siretlerini anlamak çok müşküldür… İnsan, hayatta öyle kimselerle karşılaşır ki zahiren fena gördüğünüz halde insaniyet ve fazilet sahibi, vefalı, içten, fedakâr ve çevresine faydalıdır. Keza gene zahirde çok iyi, uysal, mütevazı ve tatlı gördüğünüz bir kimsenin de cinayet, hile, oyun, fitne, hırsızlık gibi fiilleri görülür. İyilik ve fenalık açığa çıkma vesilesi bulmadıkça sahibi ile ilgili bir fikir ve değerlendirme beyan etmek doğru değildir. (Kitaptan)


İskender Fahreddin Fizyonomi kitabını PDFdeposu.net sitemizden ücretsiz türkçe tam metin PDF|MOBI|EPUB indir yahut online e-kitap pdf oku. E-kitap Android telefon (Android), iPhone, PC (bilgisayar) yahut iPad için uygundur.

Yetişkinler ve çocuklar için geniş bir kitap, roman ve diğer türlerden eser koleksiyonumuz var. Okumaya başlamadan önce, kitabın özetini ve incelemesini ve ayrıca diğer kullanıcıların incelemelerini okumanızı öneririz. Alıntılar, ek açıklamayı tamamlayarak kitabın ne ile ilgili olduğunu daha iyi anlamanıza yol gösterecektır. Özet ve bir araya getirdiğimız kitap ile ilgili ne düşündüğünüzü yorumlarda bizimle paylaşın!

İskender Fahreddin Fizyonomi ücretsiz PDF E-kitap indir

PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.