İşleyiş PDF oku indir

31.01.2024
33
İşleyiş PDF oku indir

İşleyiş PDF oku indir, PDF kitap depomuzda, Serkan Ayhan tarafından kaleme alınan İşleyiş isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 9786254207440 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatında basılan ayrıca  TÜRKÇE sayfadan oluşan İşleyiş kitabı 108 olarak yayınlanmıştır.  İşleyiş kitabını 20.01.2024 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. İşleyiş PDF Oku.

İşleyiş PDF Oku

Şiirin belirli bir kalıp içine sokularak tasviri yahut tanımlaması; insanın kendini anlaması yahut bir başkasına anlatması misalleri gibi hayli zahmetlidir. Şiiri belli bir mantığın içerisine koymak düşüncesi bile, tarifini anlatmakta eksik kalacaktır. Onun bir de manevi boyutu ve çevresi mevcuttur, maddi dünyaya bakan çehresi dışında.

Nitekim bu diskuru; Tanzimat Dönemi’nin eskimeyen şairlerinden Muallim Naci’nin anılarında anlattığı olay ile özetlersek, “Boğazı geçerken kayığı alabora olan bir Osmanlı şairinin, boğazda batarken bile yanındaki şiir defterini sopasının ucunda suyun üzerinde tutmaya çalışması…” şiirin varlığının oluşmasındaki gerekçeyle benzer bir düşünsele sahiptir zannımca.

Her insan; şiirde kendine ait bir duyguyu, düşünceyi, hayal kırıklığını, eskimeyen anıları, eskiyen hadiseleri, eskitemediği anılarını, umutları, beklemeleri, ihaneti, ideolojiyi, ümitleri yahut mutluluğu bulabilir. Özlerinde şiiri benimserler, ruhlarında ise kabul ederler. Geceleri dost, gündüzleri ise yoldaş ederler. Bazı zaman en sevdiklerine enteresan zamanlarda armağan, değer verdiği bireylerin yüreklerinin kulaklarına da beste ederler.

Bu meyanda, şiire ruhunu veren “özü” ve şeklini muhteva eden “şekili” de tanımlanmış sınırlar içinde var olmalıdır ki; düşüncenin basamaklarındaki okuyucunun zihnini farklı iklimler üzerinde tahayyül ettirebilmelidir.
Okurun bir nebze olsun bu hayat çilesinden sıyrılması umuduyla…

PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.