Karşılaştırmalı Türk ve İskandinav Mitolojisi PDF Oku

29.03.2024
31
Karşılaştırmalı Türk ve İskandinav Mitolojisi PDF Oku

Karşılaştırmalı Türk ve İskandinav Mitolojisi PDF oku, PDF kitap depomuzda, Nejla Orta tarafından kaleme alınan Karşılaştırmalı Türk ve İskandinav Mitolojisi isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 9786256444331 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatında basılan ayrıca  TÜRKÇE sayfadan oluşan Karşılaştırmalı Türk ve İskandinav Mitolojisi kitabı 296 olarak yayınlanmıştır.  Karşılaştırmalı Türk ve İskandinav Mitolojisi kitabını 28.03.2024 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Karşılaştırmalı Türk ve İskandinav Mitolojisi PDF Oku.

Karşılaştırmalı Türk ve İskandinav Mitolojisi PDF Oku

Karşılaştırmalı Türk ve İskandinav Mitolojisi kitabı, Türk destanlarından İskandinav sagalarına uzanan kıyaslamalarla mitolojik söylemlerin zaman ve mekânı aşan evrensel temalarını yansıtmakla birlikte her iki mitolojinin kendine özgü kültürel ayrıntı kısmını de değişik açılardan ortaya koymaktadır.
Türk ve İskandinav halklarının dünya görüşünü şekillendiren söz konusu mitolojiler, okuyucuları geçmiş, bugün ve insan olmanın temel soruları ile ilgili düşündürerek mitlerin toplumsal normlar, inançlar ve tarih üzerinde nasıl etkiler bıraktığını da ele almaktadır. Kitapta her iki mitolojinin kahramanlarının, tanrılarının ve müthiş varlıklarının öyküleriyle mitolojik düşünce sistemi, kültleri ve motifleri karşı karşıya geldirılarak analiz ve değerlendirmelere yer verilmiştir.
Akademisyenler, mitoloji meraklıları ve kültürel tarihseverler için bu kitap, iki dünya arasında yolculuk yapacakları, benzerlik ve değişiklikları keşfedebilecekleri bir kaynak olma özelliği taşımaktadır.
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.