Kelimeler ve Uluslararası Sistem 2 PDF Oku

25.03.2024
28
Kelimeler ve Uluslararası Sistem 2 PDF Oku

Kelimeler ve Uluslararası Sistem 2 PDF oku, PDF kitap depomuzda, Muhammet Savaş Kafkasyalı tarafından kaleme alınan Kelimeler ve Uluslararası Sistem 2 isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 9786253711030 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatında basılan ayrıca  TÜRKÇE sayfadan oluşan Kelimeler ve Uluslararası Sistem 2 kitabı 142 olarak yayınlanmıştır.  Kelimeler ve Uluslararası Sistem 2 kitabını 25.03.2024 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Kelimeler ve Uluslararası Sistem 2 PDF Oku.

Kelimeler ve Uluslararası Sistem 2 PDF Oku

Kelimelerin iradesi yoktur. Nereye ve hangi anlama gideceklerine kendileri karar veremez. Bundan dolayı sözcükler anlama gelmez yahut gitmez, insanlar sözcükleri istedikleri anlama getirirler. Bizler de sözcüklerin doğuşunu tam anlamıyla bilemesek de kökenine bakarak onları istedikleri anlama getirenlerin hem maksadını, muradını hem de zihin yapısını anlamaya çalışırız.

Bir eylemi, bir nesneyi yahut bir hissi ifade etmesi için kullanılan kelime, zamanla gereken hassasiyeti göstermemekten, onu muhafaza etme lüzumunu kavrayamamaktan ötürü yahut kasıtlı olarak başka anlamlara getirilir. Bu nedenledir ki, bir kelimenin sergüzeşti, o kelime ile ifade edileni ve anlatılanı anlamaya, söyleyenin düşüncelerini hatta arada bir amacını yahut niyetini dahi anlamaya yarayabilmektedir.
Kelimeleri, getirilmiş anlamları sorgulamadan kullanmak, getirenlere gönüllü mahkûm ve tâbi olmak demektir. Getirenlerin kurguladığı ve kurduğu sisteme mahkûm olmamak için bu sistemi inşa eden zihniyeti anlamak şarttır. Bir sistemi inşa etmiş zihniyetin yapı taşları sözcüklerdir ve evvelâ bu sözcükleri anlamak icap eder.

PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.