Kırgız Türkçesi Grameri (Ses Bilgisi-Şekil Bilgisi) PDF Oku

18.03.2024
45
Kırgız Türkçesi Grameri (Ses Bilgisi-Şekil Bilgisi) PDF Oku

Kırgız Türkçesi Grameri (Ses Bilgisi-Şekil Bilgisi) PDF oku, PDF kitap depomuzda, Prof. Dr. Tuncer Gülensoy tarafından kaleme alınan Kırgız Türkçesi Grameri (Ses Bilgisi-Şekil Bilgisi) isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 9786059241458 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatında basılan ayrıca  TÜRKÇE sayfadan oluşan Kırgız Türkçesi Grameri (Ses Bilgisi-Şekil Bilgisi) kitabı 176 olarak yayınlanmıştır.  Kırgız Türkçesi Grameri (Ses Bilgisi-Şekil Bilgisi) kitabını 18.03.2024 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Kırgız Türkçesi Grameri (Ses Bilgisi-Şekil Bilgisi) PDF Oku.

Kırgız Türkçesi Grameri (Ses Bilgisi-Şekil Bilgisi) PDF Oku

Elinizdeki Kırgız Türkçesi Grameri adlı bu eser, Kırgızistan’da Kırgız Türkçesi ile basılan Türkoloji kitapları, ders kitapları, halk şiiri kitapları gibi eserler taranarak elde edilen malzemelere göre yazılmıştır. Eserde verilen Kırgızca dil malzemeleri Türkiye Türkçesi ile bunun yanı sıra Eski Türkçedeki şekilleriyle de karşı karşıya geldirılarak dil birliğinin tarihî benzerliğine de değinilmiştir.
Eserin bazı bölümlerine eklenen karşılıklı söz varlığı ile Türkiye Türkçesi-Kırgız Türkçesi sözlüğüne kaynak hazırlanmıştır.
Türkiye Üniversiteleri ile Manas Üniversitesi’nin “Çağdaş Türk Lehçeleri Bölümleri”nde okuyan Türk gençlerine yararlı olması temennisiyle…
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.