Kitab-ı Berceste PDF Oku

09.05.2024
20
Kitab-ı Berceste PDF Oku

Kitab-ı Berceste PDF oku, PDF kitap depomuzda, Niyazi Acı tarafından kaleme alınan Kitab-ı Berceste isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 9786050697056 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatında basılan ayrıca  TÜRKÇE sayfadan oluşan Kitab-ı Berceste kitabı 400 olarak yayınlanmıştır.  Kitab-ı Berceste kitabını 03.11.2021 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Kitab-ı Berceste PDF Oku.

Kitab-ı Berceste PDF Oku

İnsan bir şiirdir, her mısrası Berceste.
Bir kalbin tek başına başa çıkamayacağı hüzünlerini ve mutluluklarını paylaşacağı gönlünün telini titreten ve de yaşamını birlikte motiflediği biri veya birileri mevcuttur mutlaka! İşte o biri veya birileri insanın Bercestesidir.
Ben bu kitapta o bercesteleri anlatmaya çalıştım. Hayatımız çevremizdekilerle bir eser, öyle bir eser ki türlü motiflerle bezeli. İşte yaşarken o motiflerdeki ilmekleri kaçırmamak gerekir. Ömrümüzü güzel yaşayabilmek için o motifleri iyi okumalıyız. Yaşanmışlıklardan ders çıkarmalı hayallerden ve ulaşmak istediğimiz hedeflerden vazgeçmemeliyiz. Sevmeli, ümitvar olmalı; yeri geldiğinde boyun eğip yeri geldiğinde başkaldırabilmeli. Nefret etmeli arada bir iliğine kadar hissetmeli bu duyguyu. Savaşmalı insan kendiyle ama verdiği mücadele neticesinde içindeki sevgi, merhamet üstün gelmeli.
Yaşanmışlıklar yaşayanların diliyle anlatıldı bu kitapta. Duygular başkalaştırılmadan anlatıldı.
Tepkiler olağanlaşmaya vardırıldı. Okuyucunun kendinden parçalar bulması planlandı. Yaşayan Fatma Hanım oldu ama hisseden ülkenin bir ucunda kitabı okuyup üzülen Berna Hanım oldu. Seydi Battal, oğlu olmadığı zaman sevdiğinin üstüne evlenmesi istendiğinde o duyguları hisseden Yavuz Bey çıktı karşımıza. Günümüz sevdalarına benzemeyen bir sevdayı yaşayan Fatih ve Zelal’de buldu genç aşıklar gerçek sevgiyi.
Tabiat konuştu, kuzularla koyunlar konuştu kitapta. Kar konuştu, güneş konuştu. Her bir şey birinin bercestesi oldu işte. Bunun için aldım kalemi elime. Kalemim de hislerimi anlatmak için benim Bercestem oldu.
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.