Komünizmle Mücadele Dernekleri PDF Oku

26.03.2024
28
Komünizmle Mücadele Dernekleri PDF Oku

Komünizmle Mücadele Dernekleri PDF oku, PDF kitap depomuzda, Ertuğrul Meşe tarafından kaleme alınan Komünizmle Mücadele Dernekleri isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 9789750521003 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatında basılan ayrıca  TÜRKÇE sayfadan oluşan Komünizmle Mücadele Dernekleri kitabı 384 olarak yayınlanmıştır.  Komünizmle Mücadele Dernekleri kitabını 25.03.2024 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Komünizmle Mücadele Dernekleri PDF Oku.

Komünizmle Mücadele Dernekleri PDF Oku

“Kim bunlar? Kim bu uzun saçlı hırpani kılıklılar? Kim bunlar, Türk polisine satılmış, Türk ordusuna milli olmayan ordu demek cüretini gösteriyorlar. Kim bu ağızları içki kokan sarhoşlar?
Biz Tanrıdan olduğu kadar insanoğlundan da umut kesemeyiz. Bir fahişenin namuslu kadınlara özene özene bir gün tüm günâhlarından sıyrılıp, şeref doruğuna ulaştığı çok görüldüğü gibi, bir komünistin de içinde bulunduğu ‘leş’ halinden tiksine tiksine bir gün ‘milliyetçilik’ gibi şeref yücesine tırmanması umulabilir.”
Her ideoloji gibi milliyetçi-muhafazakâr ideolojinin de belirli motifleri, vurguları ve hedefleri mevcuttur. Bunlar nasıl bir tarihsel kesitte konumlanıldığına göre geri çekilir, şekil değiştirir veya öne çıkarılırlar… Aslını söylemek gerekirse Soğuk Savaş döneminin başat ideolojisi olarak kavranabilecek antikomünizmin ve antikomünist harekâtın Türk sağı içindeki pozisyonunu Komünizmle Mücadele Dernekleri’ni incelemeden kavramak olabilecek değildir.
Ertuğrul Meşe, sebatla ve titizlikle, hem antikomünist tahayyülü hem de bunun ete kemiğe bürünmüş halini ele aldığı Komünizmle Mücadele Dernekleri: Türk Sağında Antikomünizmin İnşası adlı bu kitabında, öte yandan antikomünizmin Türk sağı içinde nasıl kavrandığı ve inşa edildiğini ülke dışındaki gelişmeleri de göz ardı etmeden, tarihselleştirerek incelerken, öte yandan antikomünizmi tek başına bir ideoloji olarak “din, vatan, millet, aile ve namus” gibi aslında “fetişleştirilen” kavramlar ve motivasyonlar etrafında tetkik ediyor
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Gaziantep Oto Kiralama
Gaziantep Havalimanı Transfer
Gaziantep Oto Kiralama