Kuyucaklı Yusuf / 14 Punto Serisi PDF oku indir

12.02.2024
27
Kuyucaklı Yusuf / 14 Punto Serisi PDF oku indir

Kuyucaklı Yusuf / 14 Punto Serisi PDF oku indir, PDF kitap depomuzda, Sabahattin Ali tarafından kaleme alınan Kuyucaklı Yusuf / 14 Punto Serisi isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 9786256475427 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatında basılan ayrıca  TÜRKÇE sayfadan oluşan Kuyucaklı Yusuf / 14 Punto Serisi kitabı 280 olarak yayınlanmıştır.  Kuyucaklı Yusuf / 14 Punto Serisi kitabını 16.10.2023 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Kuyucaklı Yusuf / 14 Punto Serisi PDF Oku.

Kuyucaklı Yusuf / 14 Punto Serisi PDF Oku

Kapra 14 Punto serisi daha keyifli bir okuma deneyimi yaşamanız için hazırlandı. Bu seride standart kitap puntosu büyütüldü ve sayfalar genişletildi. Rahat okunan fontu ve gözü yormayan sayfa dizaynıyla 14 Punto serisi şimdi Kapra’da.
 
Sabahattin Ali’nin romana merkezden değil Anadolu’nun bir köşesinden baktığını ilk cümleden anlarız Kuyucaklı Yusuf’ta. Taşranın sıkıntıları, sıkışmışlığı mevcuttur sayfalarda. Eşkıyaların katlettiği anne ve babasının yanından kaymakam evine taşınan Yusuf’un ne çocukluğu ne ilk gençliği ne de yetişkinliği kimselere benzemez. Onun eksik olan başparmağı, hiçbir zaman boşluğu dolmayacak bir yoksunluğun işaretidir. Toplumdaki iki yüzlülük, riya, çıkarcılık, yönetici sınıfa yönelik sahte sevgi; onun vücudundaki hasarla anlaşılır kılınmış gibidir: “Lakin her şey geçer, her şey unutulur. Kendini bir felâketin içinde kaybetmenin manası yoktur.”
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.