Mai ve Siyah PDF indir Oku

27.10.2023
74
Mai ve Siyah PDF indir Oku

Mai ve Siyah PDF indir, PDF kitap depomuzda, Halid Ziya Uşaklıgil tarafından kaleme alınan Mai ve Siyah isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. TÜRKÇE dilinde ve 12.5 x 19.5 cm ebatında basılan ayrıca  296 sayfadan oluşan Mai ve Siyah kitabı Karton Kapak olarak yayınlanmıştır.  Mai ve Siyah kitabını 9786257300926 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Mai ve Siyah PDF Oku.

Mai ve Siyah PDF indir

Türk edebiyatının en mühim eserlerinden biri kabul gören Mai ve Siyah, Halid Ziya Uşaklıgil’in toplumsal anlatılar yerine merkezine bireyi aldığı baş yapıtıdır. Döneminin edebiyat mahfillerinde yer edinmeye çalışan şair Ahmet Cemil, sanat ve edebiyatla yoğrulmuş bir hayatla var olma mücadelesi vermektedir. Bu yaşamın bedeli ise acılar, umutsuzluklar, reddedilişler ve yenilgilerle dolu günleri kabullenmektir. 

“İşte öyle bir şey yazmak istiyorum ki yukarı bakılsa mavi ve daima mavi; aşağı bakılsa siyah daima siyah… Bir şey ki mavi ve siyah olsun. Hasta mıyım, bilemiyorum; fakat ah! Ne yazmak istediğimi bir bilsem; onu şöyle karşımda resmedilmiş, betimlenmiş görmek olabilecek olsa; işte o vakit zannediyorum ki artık ölebilirim.”
 

Mai ve Siyah Kitap Özeti

PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.