Masumiyetin Son Günleri PDF oku indir

08.02.2024
34
Masumiyetin  Son Günleri PDF oku indir

Masumiyetin Son Günleri PDF oku indir, PDF kitap depomuzda, Selahattin Yusuf tarafından kaleme alınan Masumiyetin Son Günleri isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 9786258096798 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatında basılan ayrıca  TÜRKÇE sayfadan oluşan Masumiyetin Son Günleri kitabı 256 olarak yayınlanmıştır.  Masumiyetin Son Günleri kitabını 25.08.2023 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Masumiyetin Son Günleri PDF Oku.

Masumiyetin Son Günleri PDF Oku

“Masumiyetin Son Günleri” trajedi duygusunu kurbanda değil, katilde arıyor.  Cinayet, bu hikâyede çaresizliğin bir kenar süsü gibi duruyor.  Kalbe girmiş hançerin sedef kakmalı kabzasına benziyor burada aşk. İlişkiler, “İlişki kuran mahvolmuş demektir.” sözünü haklı çıkarıyor.
 Kaybeden iki insanın dayanışması, aslında en derin dayanışmadır. Ve bu yoldaşlık, bütün çaresizlikleri güzelleştirir.
Saf aşk, bu hikâyenin göklerinde şöyle bir görünüp kayboluyor. Geride o masum ve saf aşkın acı bir izlenimi kalıyor yalnızca.  Mücadele kapıları açamıyor; aksine duvarları daha da sağırlaştırıyor.
Bütün şiirsel jestler, sonunda açılmayacak bir kapıyı vurmak manasına geliyor.
Geriye bir şey için yaşamak kalıyor yalnızca.  Sadece bir şey için yaşamanın şiiri kalıyor.
Masum, Handan, Servet, Ahmet, Naz ve diğerleri…
Hepsi de yalnızca bir şey için yaşıyorlar artık. Ve amaçları sürekli olarak birbirlerine dolanıp içinden çıkılmaz hale geliyor.
Masumiyetin Son Günleri Türkiye’deki mevcut kültürel-ideolojik ortamın kökenlerine ışık tutuyor. Sağ ve sol arasındaki geleneksel çekişmenin taraflarını olabildiğince tarafsız bir gözlemle irdeliyor. Gezi ve benzeri hadiselerin arka-planına ışık tutuyor. Toplumsal isyanın köklerini, Türk toplumunun kolektif bilinçaltında arıyor. İlişkilerin şimdilerdeki çıkmazlarını çarpıcı bir üslupla betimliyor.
Zaten yaşamayan aşkın trajik ölümü Masumiyetin Son Günleri hikâyesinde Selahattin Yusuf ‘un çarpıcı üslubuyla gözler önüne seriliyor. 
 
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.