Mevki Uygarlığı PDF Oku

28.03.2024
22
Mevki Uygarlığı PDF Oku

Mevki Uygarlığı PDF oku, PDF kitap depomuzda, Robert Sheckley tarafından kaleme alınan Mevki Uygarlığı isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 08.09.2021 dilinde ve 176 ebatında basılan ayrıca  The Status Civilization sayfadan oluşan Mevki Uygarlığı kitabı 9786257442459 olarak yayınlanmıştır.  Mevki Uygarlığı kitabını Mert Doğruer numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Mevki Uygarlığı PDF Oku.

Mevki Uygarlığı PDF Oku

“Bilimkurgunun ortaya koyduğu en büyük komedyen.” –J.G. Ballard
 
“Robert Sheckley, mühim mizah yazarlarından biri.” –Douglas Adams
 
“EMİNİM Kİ ÇÖKÜŞE GİREN TÜM TOPLUMLAR YANILTICI ŞEKİLDE KENDİLERİNİ KALICI GÖSTERMİŞTİR.”
 
Elli senelik kariyerine onlarca kitap, yüzlerce öykü sığdıran, bilimkurguya absürdist bir bakış açısıyla ulaşan Robert Sheckley, bilimkurgunun ünlü mizah yazarlarından biri. Sheckley’nin en başarılı eserlerinden birisi olan Mevki Uygarlığı ise iyiliğin hor görüldüğü, suçun kanun sayıldığı etkili bir hiciv.
 
Ranzasında uyanan adam, kim ve nerede bulunduğunu bilmiyor. Kapısına gelen korumanın dediğine göre ismi 402. Sandığı gibi bir hastane odasında da değil. Sonradan öğrendiğine göre adı Will Barrent, cinayetten suçlu bulunduğu için Omega gezegenine sürgün edilmiş. Ve Dünya’dan sürülmeden önce, tüm suçlulara yapıldığı gibi hafızası silinmiş.
 
Suçluların kontrolü altındaki, yeni gelenlerin hemen hemen hayatta kalma zamanının üç yıl olduğu vahşet dolu ceza gezegeni Omega’da ölmemenin tek yolu ise öldürmekten geçiyor.
 
Mutlak hukukun hüküm devam ettiği fakat söz konusu kanunların alt sınıflardan gizli tutulduğu, yeni sürgünlerin hayatlarına hiyerarşinin en dibinde başladıkları bu acımasız gezegende tutunmak için Will Barrent’ın da elini kana bulamaktan başka çaresi olmayacak.
 
Mevki Uygarlığı, kafasını ilerlemeyle bozmuş bir Dünya’nın karanlık yansıması.
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.