Geçmişten Günümüze Türkiye’de Göç ve Suriyeli Sığınmacılar Algılar, Olgular ve Gerçekler PDF Oku

28.03.2024
21
Geçmişten Günümüze Türkiye’de Göç ve Suriyeli Sığınmacılar  Algılar, Olgular ve Gerçekler PDF Oku

Geçmişten Günümüze Türkiye’de Göç ve Suriyeli Sığınmacılar Algılar, Olgular ve Gerçekler PDF oku, PDF kitap depomuzda, Doç. Dr. Bekir Berat Özipek Faik Tanrıkulu tarafından kaleme alınan Geçmişten Günümüze Türkiye’de Göç ve Suriyeli Sığınmacılar Algılar, Olgular ve Gerçekler isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 9786059823791 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatında basılan ayrıca  TÜRKÇE sayfadan oluşan Geçmişten Günümüze Türkiye’de Göç ve Suriyeli Sığınmacılar Algılar, Olgular ve Gerçekler kitabı 98 olarak yayınlanmıştır.  Geçmişten Günümüze Türkiye’de Göç ve Suriyeli Sığınmacılar Algılar, Olgular ve Gerçekler kitabını 28.03.2024 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Geçmişten Günümüze Türkiye’de Göç ve Suriyeli Sığınmacılar Algılar, Olgular ve Gerçekler PDF Oku.

Geçmişten Günümüze Türkiye’de Göç ve Suriyeli Sığınmacılar Algılar, Olgular ve Gerçekler PDF Oku

Anadolu, yüzseneler boyunca evini yurdunu ardında bırakıp yollara düşen bireylerin hem geçiş güzergâhı hem de limanı oldu. Bu ülkenin tarihi, toplumu ve kültürü de uzak ve yakın geçmişin göçleriyle şekillendi.
Bugün de trajik bir savrulmanın Suriye’den Anadolu’ya taşıdığı insanlar, tıpkı son iki yüzyılın muhacirleri gibi tutunmaya, çocukları ve kendileri için güvenli bir gelecek oluşturmaya çalışıyorlar.
Suriyeli sığınmacılarla alakalı yanlış bilgi ve yargıların yaygınlığını göz önüne alacak olursak doğru bilgiyi ortaya koymaya yönelik her çabanın, akademik değerinin ötesinde ve ondan öncelikli olarak etik değerinden söz edilebilir.
Bu eserin, sığınmacılara yönelik kamusal söylemin olumlu bir çizgiye doğru evrilmesine, adalet ve barış temelli bir perspektifin yaygınlaşmasına katkıda bulunması umulmaktadır.
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.