Ortaçağ Avrupası’nda Cadılar ve Cadı Avı PDF Oku

28.03.2024
31
Ortaçağ Avrupası’nda Cadılar ve Cadı Avı PDF Oku

Ortaçağ Avrupası’nda Cadılar ve Cadı Avı PDF oku, PDF kitap depomuzda, Haydar Akın tarafından kaleme alınan Ortaçağ Avrupası’nda Cadılar ve Cadı Avı isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 9786254493263 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatında basılan ayrıca  TÜRKÇE sayfadan oluşan Ortaçağ Avrupası’nda Cadılar ve Cadı Avı kitabı 480 olarak yayınlanmıştır.  Ortaçağ Avrupası’nda Cadılar ve Cadı Avı kitabını 28.03.2024 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Ortaçağ Avrupası’nda Cadılar ve Cadı Avı PDF Oku.

Ortaçağ Avrupası’nda Cadılar ve Cadı Avı PDF Oku

Avrupa’nın belleğinde yüzseneler boyunca farklı imgelerle yer etmiş, Shakespeare, Dante, Milton’un eserlerinden Bosch ve Goya’nın fotoğraflarıne kadar birden fazla sanat yapıtına, masallara konu olan cadılar on binlerce masum insanın ölümüne neden olan “cadı avı çağı”nda Engizisyon mahkemelerince yargılanıp cezalandırılmıştır. Haydar Akın, ortaçağın sonlarıyla yeniçağın başlarına kadar olan bu süredeki kültürel, sosyolojik arka planı çok zengin bir bibliyografya taraması yaparak incelemektedir.
 
Ortaçağ Avrupa’sında Cadılar ve Cadı Avı Eski Mısır, Mezopotamya, İran kültürlerindeki şeytan, büyü ve demon inanışlarının Avrupa’daki büyücülük ve cadı inanış ve ritüellerine etkileri; Şeytan’la işbirliği; Hıristiyan teolojisi ile büyücülük, demon inanışlarının birbirinden ayrılması; büyücülük ritüelleri; Engizisyon mahkemelerinin cadılık testleri; hayvana dönüş büyüleri ve hayvan davalarında Kutsal Engizisyonun verdiği cezalar, infazlar, mahkeme kayıtlarıyla eşsiz bir okuma sunuyor.
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.