Neşeli PDF Oku

Neşeli PDF Oku

Neşeli PDF oku, PDF kitap depomuzda, Ingrid Fetell Lee tarafından kaleme alınan Neşeli isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 05.11.2019 dilinde ve Karton Kapak ebatında basılan ayrıca  9786057525734 sayfadan oluşan Neşeli kitabı TÜRKÇE olarak yayınlanmıştır.  Neşeli kitabını James Cem Yapıcıoğlu numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Neşeli PDF Oku.

Neşeli PDF Oku

Güneş batmadan hemen önceki turuncu parıltıyı gördüğümüzde neden durup izleriz? Ya da neden binlerce insan bahar aylarında kiraz çiçeği ağaçlarının çiçeklenmesini izlemek için akın eder, hiç düşündünüz mü? Bebeklerden etkilenmemizin, patlayan konfetiler veya rengârenk balonlar gördüğümüzde nedensiz yere gülümsememizin somut bir nedeni var mı?
 
Hepimize, etrafımızdaki dış ortamın içimizdeki neşeyi hemen hemen hiç etkilemediği öğretilmiştir. Son senelerda git gide popülerleşen uygulamalarda ise uzman kişiler meditasyon veya bilinçli farkındalık etkinlikleriyle dış dünya çapından kendimizi soyutlayarak içimizdeki dengeyi bulmamızı öneriyorlar. Peki ya neşelenmemiz için en verimli ve ulaşılabilir kaynaklarımız etrafımızdaki eşyaların doğal enerjisinde saklıysa?
 
Tasarımcı Ingrid Fetell Lee, Neşeli‘de her gün karşı karşıya geldiğımız sıradan mekân ve nesnelerin duygudurumumuz üzerindeki enteresan ve kuvvetli etkilerini inceliyor. Sinirbilimi ve psikoloji çalışmalarından verdiği örneklerle, neden bazı ortamlar bizi endişelı veya rekabetçi bir ruh haline sokarken, kimilerinde keyifli ve paylaşımcı hissettiğimizi, en mühimsi ise daha doyumlu, sağlıklı ve neşeli bir hayat sürebilmek için etrafımızdakileri nasıl kullanabileceğimizi anlatıyor.
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.