Ney’de Depresyonun İyileştirici Makamı PDF Oku

25.03.2024
28
Ney’de Depresyonun İyileştirici Makamı PDF Oku

Ney’de Depresyonun İyileştirici Makamı PDF oku, PDF kitap depomuzda, Betül Rana Uludoğan tarafından kaleme alınan Ney’de Depresyonun İyileştirici Makamı isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 9786253934866 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatında basılan ayrıca  TÜRKÇE sayfadan oluşan Ney’de Depresyonun İyileştirici Makamı kitabı 104 olarak yayınlanmıştır.  Ney’de Depresyonun İyileştirici Makamı kitabını 25.03.2024 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Ney’de Depresyonun İyileştirici Makamı PDF Oku.

Ney’de Depresyonun İyileştirici Makamı PDF Oku

Bu kitapta, bireylerin duygudurumu üzerinde etkisi olan müziğin kadim geleneklerde olduğu gibi iyileştirici yönü ele alınmıştır. Müziğin insan ruhunda meydana getirdiği rahatlama biyolojik, psikolojik ve fiziksel olarak incelenmiş ve ruhsal hastalıklarda tedavi edici yönü işlenmiştir. Psikiyatride en sık karşılaşılan depresyon üzerine yetişkin bireylerin aldıkları tanının bütüncül tedaviyle olan ilişkisi araştırılmıştır.

Makamların şifasıyla uygun vakitlerde kullanılan, hastalığa iyi gelecek olan eserin dinlenilmesi kişiyi iyileştirmeye sevk eder. Çalışmalara göre bu yola eşlik edecek en ideal enstrümanın ise nefesli çalgı cihazlarınden “ney” olduğu bilgisidir.

Bu kitap, bir destek terapisi olarak müzik terapinin hem psikoterapi hem de ilaçla tedavi gören depresyon hastalarında nasıl bir güce sahip olduğunu uygulamalı bir biçimde incelemiştir. Müzik terapi desteği alan depresyon hastalarıyla almayan hastaların depresyon skorlarıyla yaşam değeri ölçeklerinin kıyaslaması yapılmıştır. Yapılan bu araştırma, depresyon hastalarında azalan ilgi, istek ve hazların müzikten destek alarak yapılan terapiyle yaşadıkları sorunlara karşı bir müdahale geliştirmeleri yönünden mühimdir.

PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.