Nur-i Cemal PDF Oku

07.05.2024
20
Nur-i Cemal PDF Oku

Nur-i Cemal PDF oku, PDF kitap depomuzda, Recep Kadak tarafından kaleme alınan Nur-i Cemal isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 9786057789105 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatında basılan ayrıca  TÜRKÇE sayfadan oluşan Nur-i Cemal kitabı 144 olarak yayınlanmıştır.  Nur-i Cemal kitabını 02.09.2020 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Nur-i Cemal PDF Oku.

Nur-i Cemal PDF Oku

“Daha önceleri sosyal yaşamda fazlaca hissedilmeyen sıkıyönetim, mengenelerini ağır ağır sıkıştırıyordu. Aynı günlerde ev baskınları artmıştı. Herkes gibi Cemal de evdeki dergi ve yayınları yaktı. Ama kitapları yakmak istemedi, bahçenin en atıl yerinde bir çukur kazdı. Kitapları birkaç kat naylona sardı. Çukura koyacağı sırada, kitaplar ona bir bebek gibi masum göründü. Yetişkinleri yetiştiren o bebekleri canlı canlı gömmek istemediyse de zorunlu olarak; eğilip ilk kitap destesini çukura yerleştirdi. O an beyni ve ruhu boşaldı adeta. Sırasıyla diğer desteleri de canlı bebeklermiş gibi, canı yana yana art arda dizdi. Son destede, George Orwell’in 1984 adlı kurgu romanını görmesi enteresan bir tesadüf oldu. Orwell’in sözcüklerini toprağa karıştırıp kitapların üstünü örttü. Kitaplar karanlığa gömülürken, gökyüzünün karardığını hissetti.”
 
Recep Kadak, ikinci romanı olan Nur-î Cemal’de, bizleri 1970’lerin Türkiye’sinden günümüzün Türkiyesi’ne taşıyor. Batman’dan İzmir’e, Diyarbakır’dan Antalya’ya süren bir yaşamın ardında bıraktığı kırık anıları takip ederken; ideolojilerin toplumda yarattığı yarılmanın nedenlerini büyük bir ustalıkla işliyor.
 
Herkes özgürleşebilir mi? Ya da neden herkes özgürleşme düşüncesinin peşinden koşmaz? Nur-î Cemal, bu soruların yanıtlarını arayan, insanın özgürleşme çabasının ve bu çabayı “devlet gözü”nün hangi şekilde gördüğünün romanı.
 
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.