Nureddin Zengi / Şark’ın Kandili PDF oku indir

03.02.2024
57
Nureddin Zengi / Şark’ın Kandili PDF oku indir

Nureddin Zengi / Şark’ın Kandili PDF oku indir, PDF kitap depomuzda, Ali Emre tarafından kaleme alınan Nureddin Zengi / Şark’ın Kandili isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 9786057138408 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatında basılan ayrıca  TÜRKÇE sayfadan oluşan Nureddin Zengi / Şark’ın Kandili kitabı 480 olarak yayınlanmıştır.  Nureddin Zengi / Şark’ın Kandili kitabını 22.03.2022 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Nureddin Zengi / Şark’ın Kandili PDF Oku.

Nureddin Zengi / Şark’ın Kandili PDF Oku

Ali Emre’nin oldukça büyük beğeni alan romanı “Nureddin Zengi” yeni baskısı ile Alaz Kitap’ın ilk kitabı olarak yayımlandı!
Haçlı istilalarının dünyayı kasıp kavurduğu 12. yüzyılda yaşayan Nureddin Zengi, suyu tersine akıtmayı başaran adam. Bir ayağını Halep’te tutarak müslümanları birleştiren, zillet örtüsünü üstlerinden atan, değerler bağını yeniden yeşerten mücahid ve muttaki bir önder. Müslüman Şark’ın kandili, kılıcı, kalkanı. Elliden fazla beldeyi Frenk işgalinden kurtarmasının yanında, inşa ettiği medreseler ve diğer kurumlarla uyanışa can katan bilge bir yönetici. Yeryüzünü titreştiren kuvvetli avazıyla, acı ve korku içinde ömür tüketmekten kurtardığı hünerli ve çalışkan kadınlarla, şehirleri ayağa kaldıran yiğit ve onurlu adamlarla benzerine pek rastlanmayan gerçek bir İslam baharının mimarı. Cesareti, adaleti ve merhametiyle herkesin hayranlığını kazanan bu güzide kahraman; yetiştirdiği ve yol gösterdiği Selahaddin’e, fetih minberini bile yaptırdığı Kudüs’ün kapısını aralayan kişi bunun yanı sıra.
 
Ali Emre, adeta özellikle karanlığa terk edilen, ders kitaplarında adı bile anılmayan bu kıymetli çehreye, yirmi yıllık bir çabanın ürünü olan romanıyla ışık tutuyor. İç içe geçmiş iki anlatıyla ilerleyen romanda; büyük ve karmaşık bir toplumun, farklı aktör ve gelişmelerle çalkalanan zorlu bir dönemin, tarih ile edebiyatın temasıyla yeniden devinen bir çok ayrıntının toplu bir fotoğrafını görmek de olabilecek.
 
Nureddin Zengi, Türkiye Yazar Birliği tarafından  Yılın Romanı Ödülü’ne layık görülmüştür.
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.