Orta Malı PDF oku indir

03.02.2024
57
Orta Malı PDF oku indir

Orta Malı PDF oku indir, PDF kitap depomuzda, Selahattin Enis tarafından kaleme alınan Orta Malı isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 28.09.2021 dilinde ve Karton Kapak ebatında basılan ayrıca  9786257419628 sayfadan oluşan Orta Malı kitabı TÜRKÇE olarak yayınlanmıştır.  Orta Malı kitabını Dr. Salim Çonoğlu numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Orta Malı PDF Oku.

Orta Malı PDF Oku

Edebiyat ve gazetecilik dünyasının kapısından erken yaşta giren Selahattin Enis, piyasa romancılarının şöhret olduğu bir devirde, natüralist bir kimliğe sahip eserleriyle kıyıda köşede kalmış, görmezden gelinmiştir. Sanat yaşamının ilk dönemini Birinci Dünya Savaşı’nın ve Mütareke devrinin İstanbul’u kasıp kavuran korkunç sefaleti ve karanlık günleri içinde geçiren Selahattin Enis’in romanlarında, sefahat içinde yaşayan çevrelere karşı öfkesinin izleri çok açıktır. 

Selahattin Enis Orta Malı romanında, öte yandan Birinci Dünya Savaşı ve Mütareke’den sonra Türk toplumunda görülen yozlaşmayı, Fikriye adındaki evli bir kadının Şişli’nin yüksek sınıfına dâhil olma uğruna bir hayat kadınına dönüşümü üzerinden tasvir ederken; diğer yandan savaşın yol açtığu sıkıntıları, yoksulluğu, yeni türeyen savaş zenginlerini ve vurguncuları Zolavari bir üslupla eleştiriyor.
 

PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.