Oyunun Hastane Ortamındaki İyileştirici Gücü Terapötik Oyun PDF Oku

26.03.2024
30
Oyunun Hastane Ortamındaki İyileştirici Gücü  Terapötik Oyun PDF Oku

Oyunun Hastane Ortamındaki İyileştirici Gücü Terapötik Oyun PDF oku, PDF kitap depomuzda, Kolektif tarafından kaleme alınan Oyunun Hastane Ortamındaki İyileştirici Gücü Terapötik Oyun isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 9786253978358 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatında basılan ayrıca  TÜRKÇE sayfadan oluşan Oyunun Hastane Ortamındaki İyileştirici Gücü Terapötik Oyun kitabı 362 olarak yayınlanmıştır.  Oyunun Hastane Ortamındaki İyileştirici Gücü Terapötik Oyun kitabını 25.03.2024 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Oyunun Hastane Ortamındaki İyileştirici Gücü Terapötik Oyun PDF Oku.

Oyunun Hastane Ortamındaki İyileştirici Gücü Terapötik Oyun PDF Oku

Çocukluk zamanında hastaneye yatmak, çocuk için hastane ortamı, tanımadığı insanlar, ne anlama geldiğini bilmediği ve arada bir de canını acıtan uygulamalar sebebiyle korkutucu bir yaşam deneyimine dönüşebilir. Bu nedenle hastaneye yatışın olumsuz etkilerini azaltmak için çocuk ve ailenin bu sürece hazırlanması ve desteklenmesi mühimdir. Çocukla güvene dayalı bir ilişki kurmak, işlemler ile ilgili bilgi sahibi olmanızı, duygularını ifade etmesine izin vermek, başa çıkma stratejilerini öğretmek ve desteklemek gerekir. Bu amaca ulaşabilmenin en temel yolu, çocukluğun yaşamsal bir parçası olan oyundur. Bebeklik zamanında göz teması, sesleri taklit etme ve gülümseme yoluyla başlayan oyun çocuk büyüdükçe gelişimini destekleyen becerileri öğrenmeye ve uygulamaya dönüşür. Oyun; motor, sosyal-duygusal, dil, biliş ve uyumlu davranış gibi çoklu gelişim alanlarını desteklemek için temeldir. “Terapötik Oyun” diğer bir adıyla “Tedavi Edici Oyun”; hastaneye yatan çocukların fiziksel ve psikolojik travmalarını gideren, hastane ortamına uyumunu sağlayan, tedavi yahut girişimlere yönelik kendilerini ifade etmesini ve sağlık profesyonelleri tarafından değerlendirilmesini içeren, çocuğun pozitif baş etme stratejileri geliştirmesi için kullanılan bir oyun modelidir.

Bu kitap, oyunun terapötik gücünü çocuk ve ergen sağlığı bakımına entegre ederek gelişimsel açıdan hassas sağlık bakım uygulamalarını desteklemeye yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Multidisipliner bir yaklaşım kullanılan ve tüm içeriği ile size hastanede yatan çocuğa yaklaşımınızda oyunun gücünden nasıl yararlanacağınız hususunda klavuzluk edecek kitabın, çocukların iyileşmesine katkıda bulunması dileğiyle…

PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Gaziantep Oto Kiralama
Gaziantep Havalimanı Transfer
Gaziantep Oto Kiralama