Palandöken PDF Oku

29.03.2024
40
Palandöken PDF Oku

Palandöken PDF oku, PDF kitap depomuzda, Prof. Dr. Üstün Dökmen tarafından kaleme alınan Palandöken isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 05.07.2022 dilinde ve Karton Kapak ebatında basılan ayrıca  9786254141751 sayfadan oluşan Palandöken kitabı TÜRKÇE olarak yayınlanmıştır.  Palandöken kitabını Bahar Çuhadar numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Palandöken PDF Oku.

Palandöken PDF Oku

Heybetli, soylu, mağrur Palandöken’in eteklerinden, dirençli Erzurum’dan doğan bir hikâye… Büyük dede Karanfilli Hasan’dan doğma Ömer ile eşi Mahbube’nin 1900’lerde Erzurum’dan İstanbul’a taşınan yaşamı onlarca efsane ve merak uyandıran karakterler eşliğinde karşımıza çıkıyor. Yazarın anneannesi Zehra, Ömer ile Mahbube’nin kızıdır. Bir Ak Arap olan ve ilk gençliğine kadar Yıldız Sarayı’nda, haremde çalışan Vasfi ile evlenir Zehra. Vasfi ile Zehra’nın tek çocuğu Sabahat’ı da tanıyacağız… Ve Salih’i: Babası, daha o doğmadan Rus işgalinde şehit düşmüş, Erzurumlu Salih…
 
Yukarıdaki isimlerin öykülerinden başlayarak daha yakında zamandan tanışacağımız yazarımızı hepimiz tanıyoruz: Psikolojinin bunun yanında roman, şiir ve tiyatro dalında da çok sayıda esere imza atan, sayısız konuşmasıyla topluma seslenen Prof. Dr. Üstün Dökmen…
 
Türkiye’de psikoloji biliminin en büyük isimlerinden, hem yüz yüze hem de ekran ve yazdıkları aracılığıyla farklı kesimlere temas etmeyi başarmış olan Prof. Dr. Üstün Dökmen’in köklerine bir yolculuk Palandöken. Üstün Dökmen’in biyografik roman türündeki bu son eserinde aile, aşk, ilişkiler, toplumsal meselelere bakış, çocukluk çağı endişeları, gençliğin belirsizlikleri, tarihin kuytularından anlatılar, kişiselden çıkıp toplumsal olana uzanan analizler iç içe geçiyor.
 
Palandöken’de Üstün Dökmen’i önce kendi köklerinin peşinde bir yetişkin, meraklı, sevgi dolu bir çocuk, sonra tutkulu bir genç, bir sanat ve tarih sevdalısı, bir âşık, özgürlükçü bir baba, bir aydın, bir eğitimci ve topluma incelikle ulaşan bir düşünür olarak daha yakında zamandan tanıyoruz.
 
Palandöken hem bir aile öyküsü hem de psikolojik analizlerle örülü bir
Türkiye romanı…
 
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.