Pinhan PDF oku indir

07.02.2024
39
Pinhan PDF oku indir

Pinhan PDF oku indir, PDF kitap depomuzda, Elif Şafak tarafından kaleme alınan Pinhan isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 9786051111384 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatında basılan ayrıca  TÜRKÇE sayfadan oluşan Pinhan kitabı 232 olarak yayınlanmıştır.  Pinhan kitabını 09.05.2014 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Pinhan PDF Oku.

Pinhan PDF Oku

“Pinhan!” dedi Dürri Baba. Sesi yaprak kımıldatmayan sabâ rüzgârı gibi doldu odanın içine.
“Pinhan!” dedi çocuk art arda üç kere. İlk kez bu ismi söylerken, farkında olmadan el çırptı; omuzları sevinçle oynadı; yüzünde gonca güller açtı. İkinci kez söylerken duruldu, az evvelki taşkınlığından utandı. Üçüncü kez söylerken, ateş bastı dilini, damağını; dudaklarında buruk bir tat kaldı. Beti benzi kül kesildi. O zaman Dürri Baba, kollarını iki yana açıp, olan biteni izleyen dervişlere doğru dönerek,
“Nicedir adını bekler dururdu. Velhasıl adı da onu. İşte bugün kavuştular birbirlerine. Adı Pinhan olsun bundan böyle” dedi.

Elif Şafak, modern ile mistik olanı birleştirebilen bir yazar.
Boyd Tonkin Independent

… Birbirlerini çekemeyen uygarlıkların yüzsenesinde, bir ayağı Boğaz’ın doğusunda, diğeri batısındayken nasıl denge korunur?
Elif Şafak bu ikilemlere, tek bir mücadelenin kadını olmayı reddederek göğüs geriyor. Ülkesinin genel durumunu göz önünde bulundurarak, sürekli olarak olarak bellek, gelenek, din, ulus, yenilik, dil ve kimlik ile ilgili kendini sorguluyor.
Amin Maalouf

PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.