«Robin Hood Masalı PDF Oku»

08.02.2024
40
«Robin Hood Masalı PDF Oku»

Robin Hood Masalı PDF Oku, PDF kitap depomuzda, Robin Hood Masalı tarafından kaleme alınan Robin Hood Masalı isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık.

Robin Hood Masalı PDF Oku

«Robin Hood Masalı» pdf indirÇok uzun seneler önce Nottingham adlı bir kasabada çok büyük bir orman varmış. Bu ormanın ismi Sherwood. İşte bu hikayenin kahramanı olan Robin Hood da bu ormanda yaşayan bir adammış. Robin Hood ormanda tek başına yaşıyormuş. O daha çok ufakken fazla parası olan zengin bir adam onu kandırmış. Robin Hood bu işe çok kızmış.
Haksız yere para kazanan ve çok parası olan herkese düşman olmaya karar vermiş. Bir gün büyüyünce onların parasını çalıp zenginlere dağıtacağına dair kendi kendisine söz vermiş. Ok ve yay kullanmada çok usta olan Robin Hood bulunduğu ormanda herkese ün salmış. Ok ve yayıyla oradan geçen zenginlerin parasını alıp yoksullara dağıtmaya başlamış ve çok ünlü olmuş.
Robin Hood İçin Yakalama Kararı
Tabi bu durum hem zenginler hem de Nottingham kasabası şerifi için büyük bir sorun haline gelmiş. Onu yakalayıp cezalandırmak istiyorlarmış. Adına ödül koymuşlar. Nottingham şerifi onu yakalayıp getirene büyük bir ödül verileceğini duyurmuş. Ama Robin Hood yalnız değilmiş. Etrafında onu çok seven dostları da varmış.
Ne zaman birisi yakalamaya çalışsa hemen haber veriyorlarmış. Bunun yanında Robin Hood’u kimse yakalayamamış. Bu durum giderek yayılmaya ve daha büyük bir sorun olmaya başlamış. Bunun bunun yanında bir gün kralın kulağına kadar gitmiş. Kral da Robin Hood’un derhal yakalanması için yardım etmeye ve bir kaç adamını Nottingham kasabasına yollamaya karar vermiş.
Kralın Adamları

Bir süre sonra, kralın adamları da kasabaya gelir ve şerifin adamları ile birlikte bir plan yapmaya karar verirler. Planları şöyle olacaktır. Kasabada herkesin katılacağı büyük bir ok atma yarışı düzenlenecek ve karşılığında büyük bir ödül alınacağı söylenecektir. Kral ve şerif Robin Hood’un dayanamayıp bu yarışmaya katılmak isteyeceğini düşünür.
Gerçekten de düşündükleri gibi Robin Hood yarışmayı duyar duymaz kesinlikle katılmaya karar verir. Arkadaşları kral ve şerifin birlikte yaptığı planı duymuşlardır. Robin Hood’u ikazp vazgeçirmeye çalışırlar ama Robin Hood yarışmaya katılmayı çok ister.
Yarışma Günü
Derken aradan belirli bir zaman geçer ve yarılma günü gelir. Yarışmaya on yarışmacı katılır ve tam on tur ok atıldıktan sonra galip gelen okçu birinci seçilecektir. Bu arada kral ve şerif gözünü dört açar ve Robin Hood’u aramaya başlar. Etrafındakilere onu sorarlar. Ama yarışmayı izlemeye gelenler Robin Hood’un kızıl saçlı olduğunu ve yarışmacılar arasında kızıl saçlı kimsenin olmadığını söyler.
Yarışmanın ilk turu ve dokuzuncu tura kadar bütün turlarını yeşil kıyafet giymiş ama kızıl saçlı olmayan ve de kimsenin tanımadığı bir adam kazanır. Bu yarışmada bunun yanı sıra kralın en iyi okçularından birisi olan Willim’da katılmıştır. Son turda William okunu hedef tahtasının tam ortasına isabet ettirir.

Şampiyon Okçu
İzleyiciler heyecanla yeşil kıyafetli okçuyu bekler. Yeşil kıyafetli okçu yayını gerer ve oku fırlatır. Oku William’ın okunu da ortadan ikiye bölerek tam ortadan hedefi vurur. Herkes nefesini tutmuş yarışmayı izlemektedir.
Bu olayı görünce seyircilerden büyük bir alkış kopar. Yarışmacının kim olduğunu bilmedikleri için, heyecanla beklerler. Bu arada okçu şerefin olduğu yere döner. İki tane ok fırlatır. Birisi şerifin sağ yanına öbürü de sol yanına isabet eder. İki okun arasında kalan ve şaşıran şerif ne yapacağını bilemez. Bu arada yeşil kıyafetli okçu ona bakarak peruğunu çıkarıp fırlatır. Altından da kızıl saçları görünür. Herkes nefesini tutmuştur. Onu tanıyanlar ismini söyleyerek haykırır.

Şerif ayağa fırlar ve adamlarına onu yakalamalarını söyler. Ama Robin Hood peruğu fırlattıktan sonra öyle bi hayli hızlı hareket ederek kaçar ki herkes bir anda donakalır. Böylelikle bir kez daha Robin Hood yakalanamaz. Şerif de yarışmanın sonunda umduğunu bulamaz. Çok öfkelenir. Ama Robin Hood efsanesi devam eder.

PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.