Sayın Vekilim PDF Oku

07.05.2024
20
Sayın Vekilim PDF Oku

Sayın Vekilim PDF oku, PDF kitap depomuzda, Prof. Dr. Ömer Çaha tarafından kaleme alınan Sayın Vekilim isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 9789752510289 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatında basılan ayrıca  TÜRKÇE sayfadan oluşan Sayın Vekilim kitabı 520 olarak yayınlanmıştır.  Sayın Vekilim kitabını 30.01.2021 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Sayın Vekilim PDF Oku.

Sayın Vekilim PDF Oku

“Bak, ’emanet göklere, yere ve dağlara önerildi, onlar onu yüklenmeye yanaşmadılar; onu insan yüklendir.’ Üstleneceğin şey bir emanettir. Sırtında bir gömlek gibi duracaktır. Onun seni zaaflarına, ihtiraslarına teslim etmesine asla izin verme!”
“Teşekkür ediyorum Üstadım, bunları unutmayacağım!” Bilge Adam, “Bir şeyi daha unutma,” dedi ve şunları ekledi: “Sevgiyi, sadakati yanından hiç ayırma, bağla onları boynuna, yaz yüreğinin levhasına. Böylelikle Allah’ın ve bireylerin gözünde beğeni ve saygınlık kazanırsın!”

“İyi siyasetçinin ateşi halktır, çekici de halkın eleştirisidir. Siyasetçi halkın içine girerek ateşteki demir gibi yumuşamalı, şeklini şemailini almalıdır. Unutma ki, iyi bir siyasetçi eleştiriden ders alarak olgunlaşır, tavını bulur, en iyi kıvamına kavuşur. Kötü siyasetçi ise taş gibidir. Ne yaparsan yap şekle girmez. Fazla dövdüğünde de parçalanıp sağa sola savrulur.”

“Unutma ki, her şey bir hayalden ibarettir. Her an bir anıdır. Yaşadığın an, üzerindeki rüzgâr soğumadan anıya dönüşür. Elini değdiğin her şey bir gün hayal olup çıkacaktır. İlerde, bugünler senin için güzel birer hayale, tatlı birer anıya dönüşecektir. Yeter ki sen bunun altında ezilip kalmayasın!”
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.