Şehirler, Binalar ve Doğa Tabanlı Çözümler Tırmanıcı Bitkilerle Cephe Yeşillendirmesi PDF Oku

25.03.2024
27
Şehirler, Binalar ve Doğa Tabanlı Çözümler  Tırmanıcı Bitkilerle Cephe Yeşillendirmesi PDF Oku

Şehirler, Binalar ve Doğa Tabanlı Çözümler Tırmanıcı Bitkilerle Cephe Yeşillendirmesi PDF oku, PDF kitap depomuzda, Ayşe Özdemir tarafından kaleme alınan Şehirler, Binalar ve Doğa Tabanlı Çözümler Tırmanıcı Bitkilerle Cephe Yeşillendirmesi isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 9786253981358 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatında basılan ayrıca  TÜRKÇE sayfadan oluşan Şehirler, Binalar ve Doğa Tabanlı Çözümler Tırmanıcı Bitkilerle Cephe Yeşillendirmesi kitabı 200 olarak yayınlanmıştır.  Şehirler, Binalar ve Doğa Tabanlı Çözümler Tırmanıcı Bitkilerle Cephe Yeşillendirmesi kitabını 25.03.2024 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Şehirler, Binalar ve Doğa Tabanlı Çözümler Tırmanıcı Bitkilerle Cephe Yeşillendirmesi PDF Oku.

Şehirler, Binalar ve Doğa Tabanlı Çözümler Tırmanıcı Bitkilerle Cephe Yeşillendirmesi PDF Oku

Şehirlerde yaşayan insan sayısı her geçen gün artmakta, kent yönetimleri giderek daha karmaşık ilişkiler yumağı hâline gelen kentlerde, yaşam değerini geliştirecek, enerji etkinliğini artıracak, iklim denetimini sağlayacak ve kentsel sürdürülebilirliğe katkı sunacak önlemlere yönelmektedir. Bahsedilen çerçevede yeşil cepheler son derece mühim ve işlevsel bir çözüm aracı olarak göze çarpmaktadır. Yeşil cepheler, kentsel yaşama alanlarının kısıtlarına rağmen, doğa ve insan buluşmasına olanak sağlamaktadır.

O hâlde neden kentsel mekanlarda doğa ve insan buluşmasını, yeşil cepheler perspektifinde yeniden yorumlamayalım? Kentsel mekânlarda bina ölçeğinde yeşil cephelerin farklı işlevlerinden yararlanarak hem estetik hem fonksiyonel mekânların oluşturulmasına katkı sağlayabiliriz. Bu yaklaşımla kentsel mekânlarda karşı karşıya geldiğımız çevresel, sosyal, psikolojik ve ekonomik çok yönlü poblemlerin doğal çözüm araçlarını hayata geçirebiliriz.

Şehirler, Binalar ve Doğa Tabanlı Çözümler kitabı; tırmanıcı bitkilerle yeşil cephelerin oluşturulmasının yararlarını, geliştirilen yaklaşımları ve teknikleri analiz ediyor. Yeşil cephelerin kentsel açık-yeşil alan sistemleri ve peyzaj düzenlemeleri yönünden sunduğu potansiyelleri ortaya koyuyor.

PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.