Siham-ı Kaza’dan Seçki Bugünün Türkçesiyle Birlikte / Sansürsüz PDF Oku

18.03.2024
34
Siham-ı Kaza’dan Seçki  Bugünün Türkçesiyle Birlikte / Sansürsüz PDF Oku

Siham-ı Kaza’dan Seçki Bugünün Türkçesiyle Birlikte / Sansürsüz PDF oku, PDF kitap depomuzda, Nefi tarafından kaleme alınan Siham-ı Kaza’dan Seçki Bugünün Türkçesiyle Birlikte / Sansürsüz isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 25.01.2021 dilinde ve Karton Kapak ebatında basılan ayrıca  9786057020109 sayfadan oluşan Siham-ı Kaza’dan Seçki Bugünün Türkçesiyle Birlikte / Sansürsüz kitabı TÜRKÇE olarak yayınlanmıştır.  Siham-ı Kaza’dan Seçki Bugünün Türkçesiyle Birlikte / Sansürsüz kitabını Dr. Halil Çeltik numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Siham-ı Kaza’dan Seçki Bugünün Türkçesiyle Birlikte / Sansürsüz PDF Oku.

Siham-ı Kaza’dan Seçki Bugünün Türkçesiyle Birlikte / Sansürsüz PDF Oku

“İntikâm almaz isem hicv ile ben de ondan
Şâiriyyet bana her veçhile bühtân olsun”
Nef’î
 
“Kusurları çarpıtan, yanlışları abgit gide artan bir lunapark aynasıdır hiciv. Heccavlar ise, dilinden ve kaleminden sultanların bile ürktüğü söz canbazlarıdır. Elinizdeki kitap, işte böyle bir kalemşörün ince kıyım doğradıklarıdır; dikkatli tutulsun.”
M. Kayahan Özgül
Dizi Editörü
 
“Bu kitap, Sihâm-ı Kazâ’nın -tam metni olmasa da- şuan için sansürsüz ve anlaşılır en geniş seçkisidir.”
Halil Çeltik
Hazırlayan
 
Hiciv toplumlar yoldan çıktığında zekânın ortaya çıkıp aptallığın yolunu kesmesidir. Bugün en ihtiyacımız olan şey. 160. Kilometre, sosyal platformnın şiirde hicvin yerini aldığı şimdilerde büyük hiciv geleneğimizi hatırlatmak için bugünün Türkçesiyle birlikte bir dizi hazırladı. Bakalım yalana dolana, kayırmacılığa, yoksullaştırmaya, yoksunlaştırmaya, baskıya, eziyete, kıyıma, dolandırıcılığa, kandırmacaya, yağmaya, hırsızlığa, siyasi çürümeye kadim geleneğimiz nasıl karşı çıkıyordu?
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.