Sisu’nun Peşinde PDF Oku

Sisu’nun Peşinde PDF Oku

Sisu’nun Peşinde PDF oku, PDF kitap depomuzda, Katja Pantzar tarafından kaleme alınan Sisu’nun Peşinde isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 18.12.2018 dilinde ve Karton Kapak ebatında basılan ayrıca  9786052182369 sayfadan oluşan Sisu’nun Peşinde kitabı TÜRKÇE olarak yayınlanmıştır.  Sisu’nun Peşinde kitabını Ayhan Semih Koç numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Sisu’nun Peşinde PDF Oku.

Sisu’nun Peşinde PDF Oku

Sisu, sıkıntılı bir durum karşısında hareket etme kabiliyeti ve var olduğunu sandığımız sınırlarımızın ötesine geçmektir. Sisu’yu bulduğunuzda, sağlık ve mutluluğu artıran basit yaşam tarzı çözümlerini –doğa terapisinden İskandinav diyetine kadar– bulmuş olursunuz. Finli kış yüzücüsü Douglas’ın deyimiyle: “Sisu, iradenin olumlu bir biçimde egzersizini gerektirir, tıpkı bir kas gibi çalıştırılmalıdır.” İşte sisu dolu sıradan bir Finlandiya gününe bir örnek:
 
“Sabah çalar saatinizi normal kalkma vaktinizin otuz dakika öncesine ayarlayın ve erteleme düğmesine basmak yerine, sisu’nuzu toplayın. Yataktan çıkın, eşofmanınızı giyin ve kapıdan dışarıya adım atın. Yakınlarda doğa varsa ağaçlara, çimenlere, bitkilere, suya yahut gökyüzüne odaklanın. Eve döndüğünüzde, vücudunuzu ve zihninizi güçlendirmek için kendinize sağlıklı ve besleyici bir kahvaltı hazırlayın. Sisu’nuzu, gün içinde bir meslektaşınız, arkadaşınız veya komşunuzla zor bir konuyu konuşacak cesareti bularak kontrolünü yapabilirsiniz. Öğle yemeği için sağlıklı ve dengeli bir yemek tükettiğinizden emin olun. Akşam eve giderken, otobüsten bir iki durak önce inin ve yolun geri kalanını yürüyün. Sisu’nuzu güçlendirmek adına, yarım bıraktığınız bir kitabı tamamlayın.”
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.