Sözlerin Büyükleri Büyüklerin Sözleri PDF oku indir

08.02.2024
36
Sözlerin Büyükleri Büyüklerin  Sözleri PDF oku indir

Sözlerin Büyükleri Büyüklerin Sözleri PDF oku indir, PDF kitap depomuzda, Basri Gocul tarafından kaleme alınan Sözlerin Büyükleri Büyüklerin Sözleri isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 9786051559940 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatında basılan ayrıca  TÜRKÇE sayfadan oluşan Sözlerin Büyükleri Büyüklerin Sözleri kitabı 273 olarak yayınlanmıştır.  Sözlerin Büyükleri Büyüklerin Sözleri kitabını 06.11.2020 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Sözlerin Büyükleri Büyüklerin Sözleri PDF Oku.

Sözlerin Büyükleri Büyüklerin Sözleri PDF Oku

Basri Gocul, dünya çapındaki fikir adamlarının, ünlü düşünürlerin ve birden fazla İslam âliminin veciz kelimelerini, tarihin karanlıklarını ve kitapların tozlu sayfalarını karıştırarak onları gün ışığına çıkartmış, önce derlemiş sonra çoklarının yaptığı gibi yalnızca derlemekle yetinmeyip pek kıymetli bu veciz kelimeleri mana ve mahiyetlerini değiştirmeden, araya katkılar sokuşturmadan üzerlerinde uzun emek sarf ederek, hep o söylendiği güçte tutarak nazma çekmiştir.
 
Basri Gocul, bu özlü beyitlerin altına imzasını atarken de isabetle “böyleleştiren” demiştir. Çünkü burada nazımcı, tercüme ve adaptasyondan daha fazlasını yaparak kendinden de değerler katmış, onları sabırla işlemiştir. Vezin ve kafiye, belleme rahatlıkları ile bu kelimelerin ömrünü ölümsüzleşmiştir. Yoğun düşüncesin dökülüp ufalanmadan nazım içinde verilmesi kolay bir iş değildir.
 
Kemalist Gocul
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.