Sümerler Tarihleri, Kültürleri ve Karakterleri PDF Oku

28.03.2024
24
Sümerler  Tarihleri, Kültürleri ve Karakterleri PDF Oku

Sümerler Tarihleri, Kültürleri ve Karakterleri PDF oku, PDF kitap depomuzda, Samuel Noah Kramer tarafından kaleme alınan Sümerler Tarihleri, Kültürleri ve Karakterleri isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 28.03.2024 dilinde ve Karton Kapak ebatında basılan ayrıca  9786254492891 sayfadan oluşan Sümerler Tarihleri, Kültürleri ve Karakterleri kitabı TÜRKÇE olarak yayınlanmıştır.  Sümerler Tarihleri, Kültürleri ve Karakterleri kitabını Özcan Buze numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Sümerler Tarihleri, Kültürleri ve Karakterleri PDF Oku.

Sümerler Tarihleri, Kültürleri ve Karakterleri PDF Oku

Yaklaşık olarak MÖ 4000’den 2000’e kadar arasında tarih sahnesinde bulunan Sümerlerin 35’e yakın şehir ve kasabası vardı.
 
19. yüzyıldan ibu yana arkeologlar tarafından çıkarılmış binlerce kil tablet, çiviyazısının çözülmesiyle birlikte, Batı Asya tarihinin ilk dönemlerine ilişkin bilgilerimizin aşağı yukarı tümünü bize sunmuş oldu.
 
Sümerler, ilk yazılı hukuk kaidelerinı kayda geçirmelerinden, dönemin teknolojik buluşlarına imza atmalarına kadar aşağı yukarı her alanda alışılmadık yenilikler gerçekleştirdiler. Sulama sistemleri oluşturup bataklıkları kuruttular. Düzenli tarımla birlikte saban kullandılar, sayı sistemleri geliştirip matematik ve geometrinin temellerini attılar.
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.