Travma Vakalarında Uzun Süreli Maruz Bırakma Terapisi Kuram Ve Uygulama PDF Oku

26.03.2024
37
Travma Vakalarında Uzun Süreli Maruz Bırakma Terapisi   Kuram Ve Uygulama PDF Oku

Travma Vakalarında Uzun Süreli Maruz Bırakma Terapisi Kuram Ve Uygulama PDF oku, PDF kitap depomuzda, Doç. Dr. Mehmet Ali Yıldız tarafından kaleme alınan Travma Vakalarında Uzun Süreli Maruz Bırakma Terapisi Kuram Ve Uygulama isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 9786253711504 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatında basılan ayrıca  TÜRKÇE sayfadan oluşan Travma Vakalarında Uzun Süreli Maruz Bırakma Terapisi Kuram Ve Uygulama kitabı 296 olarak yayınlanmıştır.  Travma Vakalarında Uzun Süreli Maruz Bırakma Terapisi Kuram Ve Uygulama kitabını 25.03.2024 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Travma Vakalarında Uzun Süreli Maruz Bırakma Terapisi Kuram Ve Uygulama PDF Oku.

Travma Vakalarında Uzun Süreli Maruz Bırakma Terapisi Kuram Ve Uygulama PDF Oku

Uzun süreli maruz bırakma terapisi, ilk geliştirildiği zamanda anksiyete poblemlerina karşı ispata dayalı bir yaklaşım sunarak etkili sonuçlar göstermiştir. Daha ardından uzun süreli maruz bırakma terapisi, travma sonrası stres bozukluğuna (TSSB) yönelik geliştirilen kuramı ve uygulamalarıyla bi hayli etkili sonuçlar vermiş ve TSSB’nin nasıl tedavi edileceğinde kullanılan yaklaşımlar arasında ileri gelen yerini almıştır.

Bilindiği kadarıyla ülkemizde uzun süreli maruz bırakma terapisi üzerine yazılmış herhangi bir kitap çalışması bulunmamaktadır. Bu yönüyle bir ilk kaynak olma özelliği taşımaktadır. Bu anlamda kitabın, ülkemizde uzun süreli maruz bırakma terapisi ve TSSB’nin terapisi hususunda mühim bir boşluğu dolduracağına ve ruh sağlığı alanında terapilerle alakalı yazılı olan kaynaklar arasında bir zenginlik yaratacağına inanılmaktadır. Bu kitapta uzun süreli maruz bırakma terapisinin TSSB’ye yönelik yaklaşımının ve uygulamalarının vaka emsallariyle verilmesinin bunun yanında kitap boyunca terapinin teorik yapısı ve uygulaması ile yöntem ve tekniklerine dair bi hayli açıklayıcı bilgilere yer verilmiştir. Kitapta, uygulamaların tesirini güçlendirmek için terapi seanslarında çok fazla yararlanılan çok sayıda görsele ve özgün metafora yer verilmiştir. Bunun yanı sıra kitapta ayrı bir bölüm olarak anksiyete poblemlerinda ve TSSB’de kullanılabilecek etkili bazı metaforlara genişçe yer verilmiştir.

Uzun süreli maruz bırakma terapisinin bi hayli yapılandırılmış, nispeten kısa süreli ve ispat temelli etkili bir terapi olması, terapinin öne çıkan mühim bazı ayrıntı kısmını oluşturmaktadır. Bunun yanı sıra anksiyete bozuklukları, TSSB, obsesif kompulsif bozukluk, fobiler, öfke ve karmaşık yas gibi bir çok sorunda etkili olan bu terapiyi öğrenmede başta psikolojik danışmanlar, çocuk ve ergen psikiyatristleri, psikiyatristler, klinik psikologlar ve psikologlar olmak üzere tüm ruh sağlığı çalışanları, kaynak niteliğindeki bu kitaptan yararlanabilirler. Kitabın, ruh sağlığı alanında çalışan uygulamacılara ve danışanlarına faydalı olması dileklerimle…

PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Gaziantep Oto Kiralama
Gaziantep Havalimanı Transfer
Gaziantep Oto Kiralama