Dinsel İnançlar ve Düşünceler Tarihi 1 Taş Devrinden Eleusis Mysterialarına PDF Oku

26.03.2024
49
Dinsel İnançlar ve Düşünceler Tarihi 1  Taş Devrinden Eleusis Mysterialarına PDF Oku

Dinsel İnançlar ve Düşünceler Tarihi 1 Taş Devrinden Eleusis Mysterialarına PDF oku, PDF kitap depomuzda, Mircea Eliade tarafından kaleme alınan Dinsel İnançlar ve Düşünceler Tarihi 1 Taş Devrinden Eleusis Mysterialarına isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 25.03.2024 dilinde ve Karton Kapak ebatında basılan ayrıca  9786051715858 sayfadan oluşan Dinsel İnançlar ve Düşünceler Tarihi 1 Taş Devrinden Eleusis Mysterialarına kitabı TÜRKÇE olarak yayınlanmıştır.  Dinsel İnançlar ve Düşünceler Tarihi 1 Taş Devrinden Eleusis Mysterialarına kitabını Ali Berktay numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Dinsel İnançlar ve Düşünceler Tarihi 1 Taş Devrinden Eleusis Mysterialarına PDF Oku.

Dinsel İnançlar ve Düşünceler Tarihi 1 Taş Devrinden Eleusis Mysterialarına PDF Oku

Savaş ardından bütün dünyayı dolaşan, sahada senelerca yaşayan ve sayısız dile hakimiyetiyle kaynakçaları benzersiz olan bilge bir kuşak vardı. İşte Eliade bu bilge kuşağın son temsilcilerindendi. Bütün ömrü boyunca kutsalın tezahürlerinin peşinden koştu; bilincin oluşumunu açıklamak istiyordu çünkü. Araştırdıkça bütün dünya çapında, tarih ve mekân yönünden hiçbir bağlantısı olmayan toplulukların mitolojilerinde, teolojilerinde ve liturjilerinde ortak paydalar olduğunu gördü. Onun için din artık bir inanç meselesinden öte insan olmanın bir aşamasıydı. Üç ciltlik bu eser eski çağlardan yakın zamanlara kadar insanoğlunun dinsel evrenine nüfuz etmemiz ve yalnızca dinsel inançları değil, yaşamı anlamamız için kıymetli bir rehber.
 
Şamanizm  poblemlerina getirdiği bakış açısıyla ne kadar büyük olduğunu gösteren makalesini düşünüyorum da; engin bir kaynakçaya ve Hinduizmde kıymetli bir donanıma sahip, tutkulu ve çalışkan bu bilim adamı alanında çok şey yaptı bile.
–Georges Dumézil
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Gaziantep Oto Kiralama
Gaziantep Havalimanı Transfer
Gaziantep Oto Kiralama