Strugatski Kardeşler Üzerinden Rus Fantastik Edebiyatı: Tzvetan Todorov Eksenli Bir Yaklaşım PDF Oku

26.03.2024
20
Strugatski Kardeşler Üzerinden Rus Fantastik Edebiyatı: Tzvetan Todorov Eksenli  Bir Yaklaşım PDF Oku

Strugatski Kardeşler Üzerinden Rus Fantastik Edebiyatı: Tzvetan Todorov Eksenli Bir Yaklaşım PDF oku, PDF kitap depomuzda, Sinem Söyler tarafından kaleme alınan Strugatski Kardeşler Üzerinden Rus Fantastik Edebiyatı: Tzvetan Todorov Eksenli Bir Yaklaşım isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 9786256714878 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatında basılan ayrıca  TÜRKÇE sayfadan oluşan Strugatski Kardeşler Üzerinden Rus Fantastik Edebiyatı: Tzvetan Todorov Eksenli Bir Yaklaşım kitabı 460 olarak yayınlanmıştır.  Strugatski Kardeşler Üzerinden Rus Fantastik Edebiyatı: Tzvetan Todorov Eksenli Bir Yaklaşım kitabını 25.03.2024 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Strugatski Kardeşler Üzerinden Rus Fantastik Edebiyatı: Tzvetan Todorov Eksenli Bir Yaklaşım PDF Oku.

Strugatski Kardeşler Üzerinden Rus Fantastik Edebiyatı: Tzvetan Todorov Eksenli Bir Yaklaşım PDF Oku

Fantastik terimi kullanılageldiği ilk zamanlardan beri karmaşıklığı sebebiyle araştırmacıların dikkatini çekmiştir. Antik Yunan’dan bu yana fantastiğin var olduğu, uzak bir geçmişe sahip olduğu bilinse de edebi çevrelerde hâlâ tanım ve sınırlılıkları ile ilgili tartışmalar sürmektedir. Charles Nodier, Howard P. Lovecraft, John R. R. Tolkien, Pierre-Georges Castex, Roger Caillos, Tzvetan Todorov, Stanislaw Lem, Eric S. Rabkin, Jean L. Steinmetz, Rosemary Jackson, Yelena Kovtun, Tatyana Çernışeva, Anatoli Britikov, Yuli Kagarlitski, Vladimir Zaharov, Konstantin Mzareulov gibi edebiyat kuramcıları ve araştırmacılar ortaya farklı tanımlar koymuşlardır. Fantastik kavramına sistematik bir yaklaşım tespit eden Tzvetan Todorov “Fantastik: Edebi Türe Yapısal Bir Yaklaşım” adlı kitabında fantastiğin kesin bir tanımını yaparak onun sahip olduğu özellikleri ortaya koyan bir çalışma gerçekleştirmiştir.
 
Arkadi Natanoviç ve Boris Natanoviç Strugatski’nin eserlerinin Sovyet ve Rus fantastik edebiyatının evrimine mühim katkılar sunduğu gerçeği, bu kitabın ana problemi olarak karşımıza çıkıyor. Çalışma, Tzvetan Todorov’un fantastik kuramı ışığında Strugatski kardeşlerin eserlerini ayrıntılı bir biçimde inceleyerek, Sovyet ve Rus fantastik edebiyatının bu öncü yazarların etkisi altında nasıl geliştiğini anlamayı amaçlıyor.
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.