Tu Hati (Sen Geldin) PDF oku indir

23.02.2024
48
Tu Hati (Sen Geldin) PDF oku indir

Tu Hati (Sen Geldin) PDF oku indir, PDF kitap depomuzda, İhsan Süreyya Sırma tarafından kaleme alınan Tu Hati (Sen Geldin) isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. Sen Geldin dilinde ve Karton Kapak ebatında basılan ayrıca  9789754736649 sayfadan oluşan Tu Hati (Sen Geldin) kitabı KÜRTÇE olarak yayınlanmıştır.  Tu Hati (Sen Geldin) kitabını 14.12.2023 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Tu Hati (Sen Geldin) PDF Oku.

Tu Hati (Sen Geldin) PDF Oku

Tu Hati (Sen Geldin), Prof. Dr. İhsan Süreyya Sırma’nın Peygamberimizin (s.a.s) yaşamını şiirle anlattığı “Sen Geldin” kitabının kürtçe tercümesidir.

Bu kitapta okuyacağınız dizelerin ilk beyitleri yazıldığında, bunları bir kitap haline getirme düşüncesi asla yoktu. Çünkü ne yazarı şairdi, ne de yazılanlar şiir…Öylesine önümdeki kağıda bir şeyler yazayım derken bir iki beyit oluverdi. Sonra ikinci, üçüncü, dördüncü beyitler takip etti. Ortaya çıkan beyitler, tabi ki o kadar da güzel değildi. Lakin her beyiti bir diğer beyit takip ettikçe cesaretim arttı ve yazmaya devam ettim. Derken Ramazan Ay’ı girdi. Artık kendimi bu mısralara öylesine kaptırmıştım ki, rüyalarıma giriyordu sözcükler, kafiyeler…Diyebilirim ki Viyana’da geçirdiğim 2003 Ramazan’ında tamamen bu dizelerle meşgul oldum. Dizelerin adı da çıkmıştı ortaya: “Sen Geldin!”
Metroda, trende, uçakta, yemekte “Sen Geldin”le oluyor, onunla seyahat ediyor, onunla yemek yiyor, onun için yeni mısralar yazıyordum. Ve nihayet aşağıda okuyacağınız sözcükler yığını yaşandı. Konu Hz. Peygamber (s.a.s) ve O’nun tüm insanlığa getirmiş olduğu mesajdı. Çünkü yüksek ahlakı tamamlamaya, sömürüye mani olmaya, Allah’ın emir ve yasaklarını bildirmeye, insanları, insanlara kul olmaktan kurtarıp, Allah’a kul yapmaya O gelmişti. Onun için dizelerin serlevhası “Sen Geldin” oldu.

PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.