Tünel Gazze’de Yaşamak PDF Oku

18.03.2024
29
Tünel  Gazze’de Yaşamak PDF Oku

Tünel Gazze’de Yaşamak PDF oku, PDF kitap depomuzda, Mehmet Akif Ersoy tarafından kaleme alınan Tünel Gazze’de Yaşamak isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 9786055147839 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatında basılan ayrıca  TÜRKÇE sayfadan oluşan Tünel Gazze’de Yaşamak kitabı 246 olarak yayınlanmıştır.  Tünel Gazze’de Yaşamak kitabını 18.03.2024 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Tünel Gazze’de Yaşamak PDF Oku.

Tünel Gazze’de Yaşamak PDF Oku

Bu soruya çok az insan Mehmet Akif Ersoy kadar doğru yanıt verebilirdi. Tünel, Ersoy’un abluka altındaki Gazze’de gazetecilik yaparken yaşadığı zorlu sürecin ve bu sürece eşlik eden zihinsel çabanın ürünü.  Kederli, fakat umudunu yitirmemiş bir coğrafyanın topoğrafyası. Ersoy, sloganların Gazze’den duyulmadığı, hamasetin ölen çocukları kurtarmadığı gerçeğini bir tokat gibi çarpıyor yüzümüze. Dünyayla bağı kesilen Gazze’ye Gazzelilerle birlikte bir tünelden giriyor; onlarla birlikte açlığı, ölümü ve ölenlerin ardından yaşamı sürdürme mücadelesini yaşıyor. Üstelik tüm bu duygusal ve fiziksel yüke rağmen, gerçeklikle yüzleşmekten vazgeçmiyor. Meseleye soğukkanlılıkla yaklaşıyor ve vaziyeti net bir biçimde ortaya koyuyor.
 
“Filistin için endişelı olan herkes bir şeyler yapmaya çalışıyor. Kimileri diplomasi yürütüyor kimileri insani yardım gönderiyor. Ben ise savaş muhabirliğim boyunca yalnızca bu toprakların, her saniye tonlarca demir parçası altında yaşama tutunmaya çalışan halklarının gözlerindeki sitemi, yüzlerindeki acıyı anlatmaya çabaladım. Anlatabildiklerim ve Tünel’de okuyacaklarınız, onların dünyasının küçücük bir detayı.”
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.