Montessori Yöntemiyle Pratik Yaşam Aktiviteleri Oyuncaksız Oyunlar PDF Oku

Montessori Yöntemiyle Pratik Yaşam Aktiviteleri  Oyuncaksız Oyunlar PDF Oku

Montessori Yöntemiyle Pratik Yaşam Aktiviteleri Oyuncaksız Oyunlar PDF oku, PDF kitap depomuzda, Barbara Jansen tarafından kaleme alınan Montessori Yöntemiyle Pratik Yaşam Aktiviteleri Oyuncaksız Oyunlar isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 03.07.2023 dilinde ve 176 ebatında basılan ayrıca  Baby Play (Montossori Game) sayfadan oluşan Montessori Yöntemiyle Pratik Yaşam Aktiviteleri Oyuncaksız Oyunlar kitabı 9786057048882 olarak yayınlanmıştır.  Montessori Yöntemiyle Pratik Yaşam Aktiviteleri Oyuncaksız Oyunlar kitabını A. Duygu Yavuz numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Montessori Yöntemiyle Pratik Yaşam Aktiviteleri Oyuncaksız Oyunlar PDF Oku.

Montessori Yöntemiyle Pratik Yaşam Aktiviteleri Oyuncaksız Oyunlar PDF Oku

Pratik Yaşam Aktiviteleri her yaş için, hatta bebekler için de geçerlidir ve çocuğun gelişimin her aşamasında neler yapabileceğine bağlı olarak değişir. Faaliyetler, pantolonları yukarı çekmek yahut el yıkamak kadar basit bir şeyle başlayabilir ve bir tatlı pişirmek yahut hatta ilkokul yahut ortaokul senelerında bir iş planı geliştirmek kadar karmaşık olabilir.
Ciddiye alındığında ve yaklaşılabilir, etkili bir meydan okuma olarak sunulduğunda, bu faaliyetler doğal bir özellik olur. Çocuk, kendi gereksinimlerini karşılamak için bağımsız olarak karmaşık bir motor dizisini takip etmeyi öğrenir. Bu beceriler, yaşamın erken dönemlerinde öğretildiğinde, çocukların kendilerine inanmalarına ve yaşamları boyunca başarı için gereken öz disiplini geliştirmelerine yardımcı olmaktadır.
Bu faaliyetler çocukların fiziksel olarak bağımsız olmalarını sağlar. Bu alandaki faaliyetler arasında ellerini yıkamayı yahut giysilerini giymeyi öğrenmeyi içerebilir.
Montessori ortamında temiz, düzenli bir sınıf tutmak mühimdir. Pratik yaşam aktiviteleri, çocuklara çevrelerindeki alanı nasıl koruyacaklarını öğretir – fiziksel temizlikten daha derin bir düzeyye, birinin çevresini takdir etmeye. Bu aktiviteler masanın nasıl ayarlanacağını, bulaşıkların nasıl temizleneceğini yahut bitkilerin nasıl sulanıp bakım yapıldığını içerebilir. Misal verilecek olursa, Montessori masa yıkama aktivitesinde, çocuğa temizlik malzemeleri toplamak için odanın doğru alanına nasıl gidileceği, lavaboya bir sürahi alması ve suyla doldurması gösterilecektir. Başka bir örnek: ufak çocuklar sınıfta bir çiçek aranjmanı yapmayı öğrenmeyi severler. Sadece güzel olmakla kalmıyor, bunun yanı sıra onu en güzel yapan şey ile ilgili da bilgi sahibi oluyorlar.
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.