Türk Tarihinde Gizli Kalmış Gerçekler ve…Çıtaklar PDF oku indir

08.02.2024
21
Türk Tarihinde Gizli Kalmış Gerçekler ve…Çıtaklar PDF oku indir

Türk Tarihinde Gizli Kalmış Gerçekler ve…Çıtaklar PDF oku indir, PDF kitap depomuzda, Mehmet Akyol tarafından kaleme alınan Türk Tarihinde Gizli Kalmış Gerçekler ve…Çıtaklar isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 9786053252870 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatında basılan ayrıca  TÜRKÇE sayfadan oluşan Türk Tarihinde Gizli Kalmış Gerçekler ve…Çıtaklar kitabı 160 olarak yayınlanmıştır.  Türk Tarihinde Gizli Kalmış Gerçekler ve…Çıtaklar kitabını 27.07.2023 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Türk Tarihinde Gizli Kalmış Gerçekler ve…Çıtaklar PDF Oku.

Türk Tarihinde Gizli Kalmış Gerçekler ve…Çıtaklar PDF Oku

“Türkler kimdir, nereden geldiler, hangi dine inanırlar, tarihleri ne zaman başlar, nasıl teşkilatlandılar ve en mühimsi Anadolu’ya geldikten sonra nasıl bu berrak günlere ulaştılar?..” Bu hususta nice eserler yazılmış ve bu soruların cevabı çoğunlukla verilmiştir tabi ki… Onların bu başarılı çalışmalarının üzerine söylenecek sözüm olamaz. Lakin her şeye rağmen Türklerin tarihinin bazı bilinmesi gereken temeline (özüne) inilmeyen önem ihtiva eden unsurlar var. Ben bu hususta hassasiyet gösterip bir çalışma yapmaya karar verdim. Maksadım, arada kalan bazı yaşanmışlara ışık tutmak ve olabilecek olduğu kadar olumsuzlukları bertaraf etmektir. *** Türkler öylesine badirelerden geçti ki; savaştılar, esir düştüler, barıştılar; Uzak Asya’dan Akdeniz’e kadar uçsuz bucaksız bir coğrafyaya yayıldılar. Devletler kurdular, devletler yıktılar. Birçok değişik isimle anıldılar, farklı dinlere inandılar. Çok büyük bir medeniyet yarattılar. Başka medeniyetlerin artmasıne katkıda bulundular. Zaman oldu masmavi gökyüzünün altında buluştular, hatta bazı Türk boylarından bazılarının birbirleri ile çatışmaya bile girdikleri görüldü, fakat nihayetinde Türklüğün gururu, İslam’ın şuuru ile yaşamayı kendilerine şiar edindiler.
Böylesine akseden tarihi gerçekleri bir çırpıda yazabilmek olabilecek değildir. Zaten tarihçiler konuyu yayvanlaşmaya vardırmadan inceleyip eserler ortaya koyup Türk-İslam tarihine adlarını yazdırmışlar.
                                                                                              Mehmet AKYOL
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.