Yeni Amazonya: Gelecekten Bir Kesit PDF Oku

18.03.2024
32
Yeni Amazonya: Gelecekten Bir Kesit PDF Oku

Yeni Amazonya: Gelecekten Bir Kesit PDF oku, PDF kitap depomuzda, Elizabeth B. Corbett tarafından kaleme alınan Yeni Amazonya: Gelecekten Bir Kesit isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 10.08.2021 dilinde ve 184 ebatında basılan ayrıca  New Amazonia: A Foretaste of the Future sayfadan oluşan Yeni Amazonya: Gelecekten Bir Kesit kitabı 9786257599122 olarak yayınlanmıştır.  Yeni Amazonya: Gelecekten Bir Kesit kitabını Eray Karakoç numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Yeni Amazonya: Gelecekten Bir Kesit PDF Oku.

Yeni Amazonya: Gelecekten Bir Kesit PDF Oku

Yeni Amazonya, 1889 senesinde hayat bulmuş bir gelecek tasavvuru. Ana karakter uyandığında kendini uzak gelecekte, 2472 senesinde bulur ve bu kadınlar dünyasında olan biteni okuyucuya sunar.
 
Döneminin diğer ütopyalarıyla konuşan bir metin, Yeni Amazonya. 1800’lerin sonu ve 1900’lerin başı, sosyalist ve planlamacı ütopyaların bolca dillendirildiği ve zaman içinde her kesimin kendi ütopyasıyla karşı görüş dile getirdiği bir dönemdir. Özellikle, Edward Bellamy’nin “2000’den 1887’ye Geriye Bakış” kitabı büyük bir ilgi uyandırır ve farklı yorumları ardı ardına yazılır; büyük bir fikir düellosu meydana gelir. Bu zamanda ütopyalar birbiriyle atışıyordur. İşte Yeni Amazonya, bu yoğun akımın feminist bakışla yazılan sürümüdür ve olay yarattığı söylenebilir.
 
Bir yandan da siyasi gündemi unutmamak gerekir: Kadınların  oy kullanma ve siyasi hayatta aktif bir biçimde yer alma istekleri, gündemin belirleyici temasıdır. İşte böyle bir ortamda gelecek varsayımı, aslında güncel istekleri de belirlemektedir.
 
19. yüzyıl sonlarında yeşeren “feminist ütopyalar” akımının mühim kitaplarından birisi olan “Yeni Amazonya”ya bu dizimizde yer vermesek olmazdı. Bu kitabı nitelikli bir çeviri ile “fihrist standartlarına uygun olarak” sizlere sunmaktan gurur duyuyoruz.
 
İlk dönem feministlerin arasında öne çıkan yazarlardan birisi olan Elizabeth B. Corbett’in Yeni Amazonya’sı sizlerle…
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.