Yeryüzünde Sesler PDF Oku

25.03.2024
24
Yeryüzünde Sesler PDF Oku

Yeryüzünde Sesler PDF oku, PDF kitap depomuzda, Özcan Doğan tarafından kaleme alınan Yeryüzünde Sesler isimli kitabı siz değerli okurlarımız için hazırladık. 9786059679817 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatında basılan ayrıca  TÜRKÇE sayfadan oluşan Yeryüzünde Sesler kitabı 136 olarak yayınlanmıştır.  Yeryüzünde Sesler kitabını 26.01.2017 numarası ile orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Yeryüzünde Sesler PDF Oku.

Yeryüzünde Sesler PDF Oku

YERYÜZÜNDE SESLER, insan elinden çıkıp yine insana, hayvanlara, doğaya yönelen yıkım, talan ve tahakküme karşı git gide artan seslere kulak veriyor. Bir gazetecinin tanıklığında, yeryüzünün ayakta kalma mücadelesine katılan bireylerin hikâyesini anlatıyor. Fantastik, bilimkurgu ve polisiye unsurların iç içe geçtiği bu sürükleyici yolculukta, yeni bir insan türünün doğuşunu izliyoruz. Gerçek hayatta korkunç bombalarla can veren insanlar, bu hikâyede yine bombalarla dünyaya geri dönüyor ve sakin ama kararlı, büyük bir yürüyüş başlatıyorlar. Yeni insanın eski insana karşı ayaklandığı bir yürüyüştür bu; caddelerden, meydanlardan, şehirlerden çıkarak ülkeye ve dünyaya yayılmayı sürdürüyor. 
 
Ekolojik krizin geri dönülmez bir noktaya ulaştığı, çevreci mücadelenin vazgeçilmez duruma geldiği bir çağda, YERYÜZÜNDE SESLER çevrecilerin, anarşistlerin, komünistlerin, kısacası muhalif kesimlerin, insanlık ve tüm öteki canlılar için yaşanacak bir dünya özlemini dile getiriyor. Romanın kahramanı gazeteci Memet, yakın bir arkadaşıyla birlikte kışkırtıcı soruların peşinden giderek, etrafında yaşanan gizemli hadiseleri anlamaya, aydınlatmaya çalışıyor. Bu zamanda merak, bilinmezlik, korku, gerilim ve heyecan duygusunu iliklerine kadar yaşıyor. Romanın kahramanları türlü akıl oyunlarıyla yol almaya ve açık sulara varmaya çalışırken, okurlar da onlarla birlikte sürükleniyorlar, bir dalıp bir çıkıyorlar, buldum derken kaybediyorlar. Ama öte yandan da büyük bir dinginlik duygusu hikâyeyi sarmalıyor;  YERYÜZÜNDEN SESLER alabildiğine mülayim bir dille heyecan dolu bir macera anlatmaya çalışıyor. Bunun yanı sıra, ince bir mizah her an olaylara ve kahramanlara eşlik ediyor, hikâyeye renk katıyor. 
 
Özcan Doğan sıradan şeyleri olağanüstü yollarla; olağanüstü şeyleri ise alışıldık sözlerle anlatmayı seven bir yazar. Bugüne dek yazdığı metinlerde fantastik, gerçeküstü, sembolik ve patafizik anlatılara çok fazla yer vermiştir. İnsan varoluşunun türlü veçhelerini ve gündelik durumlarını anlatmıştır. İster fantastik öyküler yazsın, ister sıradan insan hikâyeleri anlatsın, açıktan açığa yahut sezdirerek, suya sabuna dokunan metinler yaratmaya çalışmıştır.  “Bay How Ne Yapmalı?” “Kendime İyi Geceler” ve “Ayakları Pürdikkat Refakatçi Haydutlar” adlı kitaplarından sonra, Özcan Doğan’dan yeni bir roman, YERYÜZÜNDE SESLER.  
PDF Kitap indir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.